Dodana: 20 sierpień 2018 15:40

Zmodyfikowana: 20 sierpień 2018 15:40

PiS: Fałszywi Obrońcy Wsi. Obiecali – Oszukali!

Pod takim hasłem Podlaskie PSL zorganizowało w poniedziałek, 20 sierpnia konferencje prasową, poświęconą zbliżającym się wyborom samorządowym. Szef podlaskich struktur PSL Stefan Krajewski podsumował obietnice wyborcze Prawa i Sprawiedliwości, które okazały się tylko obietnicami.

Ilustracja do artykułu DSC_2980.JPG

- Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory, bo  obiecało rolnikom bardzo dużo, dziś widać, że nic z tych obietnic nie zostało – powiedział Stefan Krajewski.

Wyliczając podał, ze nie zrealizowano obietnicy podwojenia dopłat, a wręcz przeciwnie okazuje się, że w nowej perspektywie będzie o wiele mniej pieniędzy; zepsuta została ustawa o obrocie ziemią – w jej wyniku więcej ziemi sprzedano obcokrajowcom w 2017 r. (ponad 1000 hektarów), niż w 2015 (500 hektarów). Największa od 20 lat susza dotknęła 2 mln gospodarstw, na odszkodowania potrzeba ponad 2 mld zł, a rząd zabezpieczył tylko 800 mln zł.

- ASF to kolejna porażka ministerstwa rolnictwa i rządu, dziś jest prawie 200 ognisk ASF, a gdzie są działania rządu? Tylko samorządy próbują działać. Samorząd Województwa Podlaskiego przeznaczył pieniądze na odstrzał dzików i organizuje stałe debaty na ten temat, zawsze zapraszamy na nie przedstawicieli rządu, a nikt się nie pojawia. Wzywamy rząd do działania! – dodał Stefan Krajewski.

Na pytanie dziennikarzy o komentarz do zapowiedzi premiera Morawieckiego o zwiększeniu odszkodowań dla rolników Stefan Krajewski powiedział: To są tylko obietnice, już powinny iść pierwsze wypłaty z funduszu odszkodowań a ich nie ma. Premier Morawiecki dużo obiecuje.

(at)

facebook