Dodana: 17 grudzień 2018 12:15

Zmodyfikowana: 17 grudzień 2018 12:15

Dzień Świąteczny w Gminie Nowogród

To już tradycja, że przed świętami Bożego Narodzenia Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej oddział w Nowogrodzie organizuje Dzień Świąteczny. Współorganizatorami spotkania jest Gmina Nowogród, Zespół Szkół Samorządowych w Nowogrodzie, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Koła Gospodyń Wiejskich oraz Ochotnicze Straże Pożarne.

Ilustracja do artykułu dzien_swiateczny_04.jpg

Uroczystość rozpoczęła Msza Święta pod przewodnictwem Tadeusza Bronakowskiego, biskupa pomocniczego diecezji łomżyńskiej. Po wspólnej modlitwie mieszkańcy oraz zaproszeni goście zgromadzili się na hali widowiskowo-sportowej przy Zespole Szkół Samorządowych w Nowogrodzie. Przybyłych na opłatkowe spotkanie przywitał Grzegorz Palka - burmistrz Nowogrodu, Tadeusz Góralczyk - wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej oddział w Nowogrodzie oraz Bogumiła Rybicka - dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych w Nowogrodzie.

Część artystyczną rozpoczął akcent nawiązujący do 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Setka dzieci zaśpiewała kolędy. Najpierw uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum zaśpiewali kolędę "Wśród nocnej ciszy", a następne przedszkolaki "Przybieżeli do Betlejem".

Czasy mamy inne, ale przesłanie "Opowieści Wigilijnej" Charlesa Dickensa jest dalej aktualne. O tym co jest w życiu ważne i jak człowiek zmienia się w dzień Bożego Narodzenia pokazali uczniowie w jasełkach pod kierunkiem nauczycieli Elżbiety Korwek i Grażyny Ziarno przy akompaniamencie Sławomira Bączka.

Po części artystycznej przyszedł czas na życzenia, które złożyli organizatorzy Dnia Świątecznego, a także zaproszeni goście m.in. Bernadeta Krynicka - poseł na Sejm RP, Maria Dziekońska - wicestarosta łomżyński oraz Zenon Białobrzeski radny powiatowy.

Biskup Tadeusz Bronakowski pobłogosławił opłatki oraz życzył mieszkańcom Gminy Nowogród spokojnych i rodzinnych świąt. Wszyscy łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia. Dzień Świąteczny zakończyła wieczerza wigilijna przygotowana przez Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Nowogród.

W holu przed wejściem na halę widowiskowo-sportową można było podziwiać prace bożonarodzeniowe przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół Samorządowych w Nowogrodzie.

facebook