Dodana: 16 styczeń 2019 14:46

Zmodyfikowana: 16 styczeń 2019 14:46

Białostocczanie i mieszkańcy województwa podlaskiego żegnają prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

Od wtorku, 15 stycznia od godz. 12.00 w Pałacyku Gościnnym w Białymstoku oraz w budynku Urzędu Marszałkowskiego przy ul. Kilińskiego 16 (dawna Książnica) zostały wyłożone Księgi Kondolencyjne. W Pałacyku Gościnnym Księga będzie wyłożona do soboty, 19 stycznia, a w budynku Marszałkowskiego jeszcze przez weekend, do poniedziałku, 21 stycznia włącznie, w godz. 8.00-20.00.

Ilustracja do artykułu Księga kondolencyjna-01.jpg

W środę, 16 stycznia w imieniu Zarządu Województwa Podlaskiego wpisy do Księgi Kondolencyjnej złożyli marszałek Artur Kosicki i członek zarządu Wiesława Burnos.

„Zarząd Województwa Podlaskiego łączy się w bólu i modlitwie z rodzina i bliskimi Pana Prezydenta Pawła Adamowicza i wszystkimi mieszkańcami  Gdańska w tak dramatycznym dla nich przeżyciu. Odpoczywaj w Pokoju Panie Prezydencie” – czytamy w Księdze.

W poniedziałek, 14 stycznia wzorem innych miast w Polsce odbył się w Białymstoku wiec poświęcony jego pamięci zamordowanego prezydenta Gdańska. Kilkaset osób zapaliło na Rynku Kościuszki znicze, by wysłać do nieba Światełko Pamięci Pawła Adamowicza.

facebook