Pod Patronatem Wrót Podlasia

 • Do zdobycia 28 stolic Unii Europejskiej. Milena i Marcin ruszają w trasę

  Miniaturka artykułu
  2018-08-17 09:44:09

  Prywatnie są parą narzeczonych, ale oprócz rodzinnych planów na przyszłość łączy ich wspólna pasja – miłość do wypraw rowerowych… Milena kocha podróże, Marcin rowery. Postanowili połączyć dwa w jedno i objechać rowerami kraje Unii Europejskiej. Taka wyprawa to nie lada wyzwanie. Przygotowania trwały ponad rok. Ale udało się - 18 sierpnia, w samo południe, z białostockiego Rynku Kościuszki Milena i Marcin wyruszą w podróż życia.

 • XIX Biesiada Miodowa w Kurowie

  Miniaturka artykułu
  2018-08-13 12:36:39

  Starosta Powiatu w Wysokiem Mazowieckiem, Wójt Gminy Kobylin Borzymy oraz Narwiański Park Narodowy zapraszają 25 i 26 sierpnia na XIX Biesiadę Miodową w Kurowie.

 • PATRONAT. W niedzielę 12 sierpnia zapraszamy na XVIII Podlaskie Święto Chleba w Ciechanowcu

  Miniaturka artykułu
  2018-08-11 20:27:40

  Podlaskie Święto Chleba to impreza popularyzująca zanikające zwyczaje agrarne i chrześcijańskie, pokazuje lub przypomina widzom pracę dawnych maszyn rolniczych oraz tradycje związane z życiem i pożywieniem w dawnym gospodarstwie domowym. Plenerowa impreza w ciechanowieckim skansenie to niezwykle atrakcyjna forma prezentacji szeroko pojętego dziedzictwa kulturowego, które zniknęło już bezpowrotnie z życia podlaskiej wsi.

 • PATRONAT. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich – Suwałki 2018

  Miniaturka artykułu
  2018-08-07 14:49:13

  W Olimpiadzie udział wezmą młodzi zawodnicy Polskiego Związku Wędkarskiego z całej Polski, rywalizujący w trzech kategoriach wiekowych: do 12 lat, do 14 lat i do 16 lat w klasyfikacji indywidualnej jak i drużynowej. Formuła Olimpiady Młodzieży polega na rozegraniu czterech konkurencji: zawodów spławikowych, zawodów rzutowych w 3 – boju spinningowym, zawodów sprawnościowych oraz testu wiedzy ekologiczno – wędkarskiej.

 • PATRONAT. Siemiatycze Blues-Rock Festiwal - Ray Wilson i Dżem gwiazdami tegorocznej edycji

  Miniaturka artykułu
  2018-08-07 11:53:37

  Siemiatycze Blues-Rock Festiwal to jedna z większych imprez organizowanych przez Siemiatycki Ośrodek Kultury. W tym roku SOK zaprasza 15 sierpnia (środa) na koncerty dwóch wielkich wykonawców, znanych w Polsce i za granicą.

 • PATRONAT. Zapraszamy na XXIX Jarmark Dominikański w Choroszczy w najbliższą niedzielę, 5 sierpnia

  Miniaturka artykułu
  2018-08-05 12:27:03

  Impreza odbędzie się w parku przy Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy. Tegoroczna edycja będzie obfitowała w moc atrakcji. Folkowo – rockowa scena muzyczna, kramy z rękodziełem i regionalną garmażerią, strefa zabaw dla dzieci i inne atrakcje wypełnią pierwszą sierpniową niedzielę.

 • Spływ 500 kajaków ruszył w Drohiczynie

  Miniaturka artykułu
  2018-08-04 14:00:46

  To szósta, jak dotąd rekordowa edycja spływu. I jeśli tak dalej pójdzie, to organizatorzy będą musieli zmienić nazwę wydarzenia, ponieważ już w tym roku na starcie zarejestrowano 540 kajaków, ponad 800 uczestników. Wśród nich – także Marszałka Województwa Podlaskiego Jerzego Leszczyńskiego z wnukiem.

 • W weekend 4-5 sierpnia po raz trzeci dzieci z Grodna i Białegostoku spotkają się w Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego

  Miniaturka artykułu
  2018-07-30 12:27:36

  W sobotę 4 sierpnia dzieci będą zwiedzać Podlasie szlakiem Branickich. Przed nimi interaktywne zajęcia w Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy, zwiedzanie synagogi, oddziału Muzeum, zamku oraz wizyta w domu-muzeum na Placu Czarneckiego w Tykocinie. Niedziela 5 sierpnia będzie poświęcona pracy warsztatowej. Dzieci wezmą udział w warsztatach z animacji oraz zajęciach rzeźbiarskich. Dwuczęściowe zajęcia prowadzone będą w Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego – oddziale Muzeum Podlaskiego w Białymstoku.

 • PATRONAT. Siabrouskaja Biasieda zabrzmiała w Gródku

  Miniaturka artykułu
  2018-07-30 09:20:57

  Ten festiwal to nawiązanie do tradycyjnego, zakorzenionego w kulturze słowiańskiej, przyjacielskiego spotkania, na którym nie może zabraknąć muzyki, śpiewu i tańca. Projekt, który w szerokim rozmiarze zaprezentuje rodzimą, ludową kulturę, jak zwykle był wspaniałą do prezentacji bogactwa kultury pogranicza oraz promocji walorów przyrodniczo-turystycznych gminy, powiatu i całego województwa podlaskiego.

 • Zapraszamy na X edycję Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Wertep na Podlasiu

  Miniaturka artykułu
  2018-07-27 11:43:35

  To festiwal inny niż wszystkie. Przez kilka letnich weekendów wędrowne trupy artystów wędrują po miastach, miasteczkach i całkiem malutkich wsiach polsko – białoruskiego pogranicza na Podlasiu, by bawić, cieszyć ale i edukować. Nie ma chyba innego festiwalu, gdzie artyści byliby tak blisko własnej publiczności – ale taki właśnie jest Międzynarodowy Festiwal Teatralny Wertep, który już od dziesięciu lat nieprzerwanie raczy nas swoimi artystycznymi atrakcjami, różnorodnością teatru.

facebook