Pod Patronatem Wrót Podlasia

 • Międzynarodowy Festiwal „Siabrouskaja Biasieda” od 29 lipca w Gródku

  Miniaturka artykułu
  2017-07-27 08:48:23

  Siabrouskaja Biasieda to jedna z ważniejszych imprez o zasięgu międzynarodowym, prezentująca dorobek kulturowy regionu i twórczość ludową z głównym naciskiem na kulturę mniejszości białoruskiej. Impreza będzie miała charakter koncertu połączonego ze wspólną zabawą, w której uczestniczą wykonawcy i publiczność.

 • XXVII Muzyczne Dialogi nad Bugiem

  Miniaturka artykułu
  2017-07-26 13:39:15

  Pierwszy weekend sierpnia w Mielniku upłynie pod znakiem muzyki. W amfiteatrze Topolina usłyszymy muzykę romską, ukraińską, rosyjską, białoruską, a nawet skandynawską. Na ten niezwykły muzyczny dialog międzykulturowy zaprasza wójt Gminy Mielnik i Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji

 • PATRONAT. Białoruskie Spotkania Folkowe/ Biełaruskija Folk- Sustreczy

  Miniaturka artykułu
  2017-07-24 15:11:35

  w pierwszą sobotę sierpnia odbędzie się wyjątkowa impreza pokazująca bogactwo kultury białoruskiej. W Michałowie wystąpią najlepsze zespoły z Polski i Białorusi. Celem jej jest zachowanie i kultywowanie tradycji związanych z regionalnym folklorem mniejszości białoruskiej.

 • PATRONAT. XXII Festiwal Wielu Kultur i Narodów „Z wiejskiego podwórza”

  Miniaturka artykułu
  2017-07-21 09:43:54

  Od 21 do 23 lipca 2017 Czeremcha (woj. podlaskie) już po raz dwudziesty drugi będzie przeżywała najazd fanów folku z całej Europy. Przez kolejne lata Festiwal „Z wiejskiego podwórza”, zdobył uznanie widzów i wykonawców. Jest jednym z najlepszych imprez folkowych w Polsce, a jedynym tego typu na Podlasiu. Tym razem, w Czeremsze zaprezentuje się blisko 12 zespołów muzycznych, teatrów z Polski, Węgier, Białorusi, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Albanii.

 • PATRONAT. 28 lipca 2017 roku w Hajnówce odbędzie się II Festiwal Bajek

  Miniaturka artykułu
  2017-07-21 09:13:46

  Park Miejski w Hajnówce na jeden dzień stanie się krainą, pełną opowieści, baśniowych postaci i muzyki. Krainą, w której najważniejszym wehikułem jest nasza wyobraźnia. Bajki i opowieści będzie można obejrzeć, namalować, poczytać, posłuchać… Będzie można się zamienić w kogoś całkiem innego, porozmawiać z Babą Jagą, przejechać się Bajkową Limuzyną, wziąć udział w improwizowanym spektaklu, zagrać w baśniową grę i poprosić Drzewo Życzeń o spełnienie najgorętszego pragnienia…

 • PATRONAT. Dni Drohiczyna – Na Kulinarnym Szlaku Wschodniej Polski już w ostatni weekend lipca

  Miniaturka artykułu
  2017-07-21 08:54:10

  Drohiczyn świętować będzie z przedstawicielami trzech województw: lubelskiego, podlaskiego i podkarpackiego, którzy zaprezentują kulturę i tradycje swoich regionów. Impreza będzie także doskonałą okazją do poznania produktów regionalnych i posmakowania potraw typowych dla kuchni trzech województw.

 • Wspaniała lekcja historii - w Ciechanowcu odbył się IX Zajazd Wyskomazowiecki

  Miniaturka artykułu
  2017-07-16 17:12:13

  To była wspaniała lekcja historii dla osób w każdym wieku, przybliżającą zwiedzającym losy powiatu wysokomazowieckiego sprzed ponad dwóch stuleci. W wydarzeniu wzięło udział ponad stu rekonstruktorów z Polski i Białorusi. Tłumy gości miały okazję zobaczyć pokazy musztry, kar wymierzanych żołnierzem z epoki napoleońskiej, pojedynki na pistolety i broń białą, prezentację elementów uzbrojenia, wyposażenia i umundurowania.

 • XII Zlot Wojowników Słowian, Bałtów i Wikingów. Drohiczyn nad Bugiem 8 – 9 Lipca 2017 r.

  Miniaturka artykułu
  2017-07-09 10:43:31

  Wioska rzemieślnicza z pradawnych czasów, pokaz łodzi słowiańskich, koncert muzyki dawnej a przede wszystkim inscenizacja najazdu Polan na Drohiczyn – to tylko niektóre z atrakcji, które czekają nas podczas XII Zlotu Wojowników Słowian, Bałtów i Wikingów. W Drohiczynie nad Bugiem trwa spotkanie miłośników słowiańskiej obyczajowości i kultury.

 • Wielkie święto fanów bluesa w Suwałkach. Ruszył 10. Suwałki Blues Festival

  Miniaturka artykułu
  2017-07-08 12:31:25

  To wielkie muzyczne wydarzenie zainaugurował koncert otwarcia w Suwalskim Ośrodku Kultury. Na scenie z okazji 40-lecia pracy twórczej wystąpiła Martyna Jakubowicz i Przyjaciele. Damie polskiego bluesa towarzyszyli m.in. Wojciech Waglewski, Jan Gałach czy Suwalska Orkiestra Kameralna. Wcześniej na scenie wystąpił Jan Gałach Band. Koncert był transmitowany na antenie radiowej Trójki w audycji ,,Bielszy odcień bluesa”. Wydarzenie poprowadził Jan Chojnacki.

 • PATRONAT. 10. edycja Suwałki Blues Festivalu – już w czwartek!

  Miniaturka artykułu
  2017-07-06 08:57:43

  Bluesowe dźwięki 10. edycji SBF stają się coraz głośniejsze. Rozpoczynamyj już 6 lipca, na scenie Suwalskiego Ośrodka Kultury, gdzie wystąpi laureatka Fryderyka 2017 – Martyna Jakubowicz & Przyjaciele. W kolejne dni zagrają: FANTASTIC NEGRITO (USA), DOYLE BRAMHALL II (USA), KING KING (UK), THE ORIGINAL BLUES BROTHERS BAND (USA), NOCNA ZMIANA BLUESA & JAN BŁĘDOWSKI (PL), EDDIE ANGEL (UK), DŻEM (PL).

facebook