Pod Patronatem Wrót Podlasia

 • PATRONAT. 14. Ogólnopolski konkurs fotograficzny „Podlasie w obiektywie im. Wiktora Wołkowa”

  Miniaturka artykułu
  2018-06-22 14:00:16

  Tematem konkursu jest Podlasie, z jego architekturą, przyrodą, ludźmi, całą mozaiką kulturową. Organizator nie narzuca podziałów tematycznych, stwarza pole do dowolnej interpretacji fotografującego, zależnej od jego wrażliwości i spostrzegawczości. Konkurs ma charakter otwarty mogą wziąć w nim udział wszyscy zarówno z Województwa Podlaskiego jak i z Polski, profesjonaliści, jak i amatorzy.

 • IX Nadbużańskie Ziołowe Spotkania

  Miniaturka artykułu
  2018-06-18 09:17:34

  Za nami dziewiąta edycja imprezy, której celem jest promocja podlaskich smaków, muzyki i rękodzieła. Tradycyjnie już mogliśmy się tym raczyć w gościnnych progach Gospodarstwa Agroturystycznego Ziołowy Zakątek w Korycinach. Wydarzenie odbyło się w niedzielę, 17 czerwca br. Imprezę zorganizowało Stowarzyszenie "Lokalna Grupa Działania - Tygiel Doliny Bugu". W IX Nadbużańskich Ziołowych Spotkaniach wziął udział m.in. marszałek Jerzy Leszczyński i członek zarządu Bogdan Dyjuk.

 • Piękna Niepodległa. Kobieta i moda na przestrzeni 100 lat

  Miniaturka artykułu
  2018-06-17 12:42:24

  Jak zmieniła się kobieta i moda na przestrzeni 100 lat – pokaz mody i debata na ten temat odbędą się w niedzielę, 17 czerwca w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Jest to to kolejne spotkanie zorganizowane przez Inicjatywę społeczną 100-lecie Kobiet i Stowarzyszenie Właścicielek Firm Klub Kobiet Biznesu.

 • PATRONAT. XV edycja imprezy Dzień Konia na Podlasiu

  Miniaturka artykułu
  2018-06-17 11:50:15

  Od dawna wiadomo, że Podlasie koniem stoi. A gmina Turośń Kościelna słynie z tego, że raz do roku spotykają się na jej terenie hodowcy i miłośnicy koni. Tak jest i tym razem. W niedzielę, 17 czerwca br. w Niewodnicy Kościelnej odbędzie się XV edycja imprezy Dzień Konia na Podlasiu.

 • Sztuka na styku granic

  Miniaturka artykułu
  2018-06-12 08:37:36

  W miniony weekend 9-10 czerwca rozpoczął się projekt edukacyjny "Białystok-Grodno. Sztuka na styku granic", w którym przez kilka miesięcy będą brały udział dzieci z Białegostoku i Grodna.

 • XVI Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki w Białymstoku

  Miniaturka artykułu
  2018-06-08 09:45:58

  Po udanych odsłonach festiwalu w Łomży i Suwałkach - spotkaniach wypełnionych warsztatami, wykładami oraz publicznością otwartą na odkrywanie nauki - czas na szerszą prezentację białostockich uczelni. W czwartek i piątek (7 i 8 czerwca) zapraszamy na kolejne atrakcje XVI Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.

 • PATRONAT. XI Podlaska Odjazdowa Drezynownia Kolejowa PODKoffA 2018

  Miniaturka artykułu
  2018-06-07 14:15:09

  Trzy klimatyczne koncerty, kolejowe maszynerie i tajemnice. Już 8 czerwca podczas Podlaskiej Odjazdowej Drezynowni Kolejowej "PODKoffA" zagra m.in. Czeremszyna i Jacek Kleyff.

 • PATRONAT. Błotna Liga Mistrzów powraca! Zobacz promocyjny film wydarzenia

  Miniaturka artykułu
  2018-06-07 10:08:26

  Swampions Soccer League to największe w Polsce oraz w Europie Środkowej międzynarodowe rozgrywki piłki błotnej, które - bazując na unikalnym położeniu Podlasia - mają na celu integrację poprzez zabawę i wspólne spędzanie czasu mieszkańców wschodniej i zachodniej Europy. Od samego początku naszym mottem jest: "obrzucajmy się błotem na boisku, a nie w realnym świecie!"

 • PATRONAT. XVIII Promocyjny Spływ Kajakowy rzeką Bug

  Miniaturka artykułu
  2018-06-07 09:58:06

  Już po raz osiemnasty, w dniach 23-24 czerwca - miłośnicy aktywnego wypoczynku oraz dziewiczej przyrody będą mieli doskonałą okazję do poznawania urokliwych terenów Podlasia Nadbużańskiego. Oprócz zmagań z rzeką umożliwimy zwiedzanie dwóch nadbużańskich grodów: Mielnika oraz Drohiczyna w towarzystwie przewodnika, który w ciekawy sposób przybliży ich bogatą historię. Przy wieczornym ognisku zaproponujemy smaki lokalnej kuchni oraz żywiołową zabawę. Wszystko to z dala od wielkomiejskiego zgiełku w bliskim kontakcie z naturą.

 • 7. Białostocki Tydzień Czytania Dzieciom

  Miniaturka artykułu
  2018-06-05 10:51:29

  We wtorek, 5 czerwca w Operze i Filharmonii Podlaskiej została zainaugurowana kolejna edycja Białostockiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Fragmenty „Inżyniera Ciućmy, czyli śrubka, młotek i przemądrzałe roboty” autorstwa Grzegorza Kasdepke przeczytali dzieciom m.in. prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski, dyrektor Muzeum Podlaskiego Andrzej Lechowski, dyrektor WOAK Cezary Mielko oraz Jolanta Miczejko z Referatu Edukacji UMWP.

facebook