Dodana: 4 marzec 2019 14:18

Zmodyfikowana: 4 marzec 2019 14:21

AudioFeels symfonicznie w OiFP

AudioFeels to jeden z bardziej oryginalnych zespołów na polskiej scenie muzycznej – znany z nowatorskiego podejścia do śpiewania polegającego na imitacji instrumentów poprzez maksymalne wykorzystanie możliwości głosu daleko wykraczającego poza chóralną tradycję. W piątek, 8 marca grupa zaśpiewa wraz z Orkiestrą i Chórem OiFP oraz trzema znakomitymi solistkami chóru prof. Violetty Bieleckiej: Justyną Skoczylas-Zamaryką, Sylwią Mądrą i Joanną Jurczuk. Koncert poprowadzi Łukasz Łodygowski.

Ilustracja do artykułu ikona.jpg

Koncert „AudioFeels symfonicznie”  będzie podróżą przez największe hity światowego klasycznego i współczesnego rocka, klamrą występu będą dwa przeboje wszech czasów Led Zeppelin: „Kashmir” oraz „Stairway To Heaven”.  W programie znajdą się także przeboje The Beatles, The Rolling Stones, Guns N’ Roses czy Red Hot Chili Peppers.

 

Grupa promuje styl vocal play: to nowatorskie podejście do śpiewania, które polega na imitacji instrumentów poprzez maksymalne wykorzystanie możliwości ludzkiego głosu. Założona w 2007 r. przez członków Chóru Akademickiego Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Kariera zespołu rozpoczęła się w rodzinnym Poznaniu, szybko jednak zdobył uznanie kilkumilionowej publiczności, zdobywając III miejsce w programie „Mam talent”. W 2009 r. ukazał się pierwszy studyjny album „Uncovered” z coverami Red Hot Chili Peppers, Stinga czy Metalliki, w dwa tygodnie pokrył się złotem i stał się najchętniej kupowanym w Polsce (drugie miejsce na liście OLIS). Zespół rozpoczął występy również za granicą, m.in. we Francji, Niemczech oraz USA. W 2010 r. zespół został nominowany do Fryderyka w kategorii „Nowa twarz fonografii” oraz zakwalifikowany do Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w kategorii „Zespół roku”, a także na prośbę UEFA przypomniał utwory związane z Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej w Sali Kongresowej w Warszawie, co transmitowało 111 największych stacji telewizyjnych świata, a podczas samego Euro zespół wystąpił w Strefie Kibica w Poznaniu dla kilkunastu tysięcy osób. W 2011 r. ukazała się druga płyta – „Unfinished” z wieloma kompozycjami autorskimi, a zespół zdobył dwie główne nagrody na International A Capella Festival in Leipzig. W 2012 r. na Harmony Sweepstakes A Cappella Festival zdobyli I nagrodę i nagrodę publiczności, dzięki czemu jako pierwszy polski zespół reprezentowali Nowy Jork podczas finałów konkursu w San Rafael w Kalifornii, dostali zaproszenie na autorski koncert do Lipska oraz na międzynarodowy festiwal wokalny Polyfollia we Francji. W 2013 r. zespół koncertował w Austrii, Monako i Rosji, wystąpił w Studiu im. A. Osieckiej z Mietkiem Szcześniakiem (koncert transmitowany w radiowej Trójce), na XIX Przystanku Woodstock i wydał dwa kolejne albumy: zapis koncertu zrealizowanego w Tatrze Wielkim w Poznaniu i płytę „Świątecznie”, na której gościnnie wystąpili: N. Kukulska, M. Borzym, zespół Affabre oraz Chór Puellae Orantes. W 2016 r. powstał program „On the rocks” – hołd dla największych artystów rocka, przygotowany z orkiestrą symfoniczną Collegium F oraz Chórem Akademickim UAM. W maju 2017 r. zdobyli III miejsce na festiwalu Moscow Spring A Cappella.

 

 

AUDIOFEELS SYMFONICZNIE

Piątek, 8 marca 2019 | Duża scena OiFP, ul. Odeska 1 | godz.19.00

 

Orkiestra i Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej

Łukasz Łodygowski – dyrygent

Justyna Skoczylas-Zamaryka – wokal

Sylwia Mądra – wokal

Joanna Jurczuk – wokal

Violetta Bielecka – przygotowanie chóru

 

Program:

„Kashmir” (Led Zeppelin)

„Paradise City” (Guns N’ Roses)

„Song 2” (Blur)

„Under Pressure (Queen & David Bowie)

„Sex on Fire” (Kings of Leon)

„Fly Away” (Lenny Kravitz)

„Wind of Change” (Scorpions)

„Iris” (Goo Goo Dolls)

„Dark Necessities” (Red Hot Chili Peppers)

„Aeroplane” (Red Hot Chili Peppers)

„I Still Haven’t Found What I’m Looking for” (U2)

„Nothing Else Matters” (Metallica)

„Another Brick in the Wall” (Pink Floyd)

„Miss You” (The Rolling Stones) / „Moves Like Jagger” (Maroon 5 & Christina Aguilera)

„Pretender” (Foo Fighters)

„Hey Jude” (The Beatles)

„Stairway to Heaven” (Led Zeppelin)

źródło: rzecznik Opery i Filharmonii Podlaskiej

 

facebook