Opera i Filharmonia Podlaska

 • Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza na Festiwal „Bardowie Niepodległej”

  Miniaturka artykułu
  2018-07-14 09:18:34

  Plenerowy Festiwal „Bardowie Niepodległej” to muzyczna opowieść o losach zwykłych ludzi doświadczonych przez historię: wojnę, uchodźstwo, czystki etniczne. To refleksja o dążeniu do wolności i walki o godność. W międzypokoleniowym wydarzeniu wystąpią artyści znani na polskiej scenie muzycznej m.in. Lubelska Federacja Bardów, Czerwony Tulipan, Kuba Sienkiewicz z zespołem, ale również cenieni wokaliści młodego pokolenia i tegoroczni laureaci festiwalów piosenki artystycznej.

 • Śniadanie na trawie w ramach Halfway Festiwal. Blisko ludzi, blisko muzyki

  Miniaturka artykułu
  2018-07-01 14:07:51

  Niedzielne poranki ze śniadaniem na trawie już stały się tradycją Halfway Festival. W tym roku Targ Śniadaniowy zyskał nowe hasło, które jednocześnie jest mottem samego festiwalu – “blisko ludzi, blisko muzyki”, czyli w najlepszym towarzystwie bliskich nam osób oraz najlepszych specjalistów od wegańskiego jedzenia, producentów naturalnych kosmetyków i rękodzielników oraz w sąsiedztwie najbardziej kameralnego festiwalu w Polsce.

 • OiFP . Kończy się sezon artystyczny 2017/2018. Kolejny zapowiada się nie mniej interesująco

  Miniaturka artykułu
  2018-06-21 11:33:30

  „Turandot” G. Pucciniego , „Baron Cygański” J.Straussa, powrót Doktora Żywago, znakomici goście koncertów symfonicznych, m.in.: Kevin Kenner, Włodek Pawlik, Antoni Wit, niezwykłe wydarzenia - po raz pierwszy w sali Opery będziemy mogli oglądać pełnometrażowy film „Bogowie”, opowieść o prof. Zbigniewie Relidze, z muzyką Bartosza Chajdeckiego, którą Orkiestra OiFP wykona na żywo pod kierownictwem kompozytora - to główne punkty planu repertuarowego Opery i Filharmonii Podlaskiej na sezon artystyczny 2018/2019. Ponadto koncerty symfoniczne, kameralne, koncerty z muzyką filmową, i, oczywiście, Halfway Festival .

 • OiFP. Zakończenie sezonu artystycznego 2017/18

  Miniaturka artykułu
  2018-06-19 11:03:16

  W piątek, 22 czerwca Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza na koncert kończący sezon artystyczny 2017/18. Usłyszymy Koncert skrzypcowy D-dur op. 35 Piotra Czajkowskiego oraz Kantatę „Aleksander Newski” op. 78 Sergiusza Prokofiewa w wykonaniu Chóru i Orkiestry Opery i Filharmonii Podlaskiej pod kierownictwem Maestro Mirosława Jacka Błaszczyka.

 • Tajemnica podlaskiej "Turandot"

  Miniaturka artykułu
  2018-06-11 14:50:18

  Trwają przygotowania do najnowszej premiery w Operze i Filharmonii Podlaskiej –„Turandot” Giacoma Pucciniego w reżyserii Marka Weissa-Grzesińskiego, pod kierownictwem muzycznym Grzegorza Berniaka i w scenografii Pawła Dobrzyckiego. Damian Tanajewski, dyrektor OiFP, zaprosił realizatorów do Białegostoku. Premiera zaplanowana jest na 7 grudnia 2018 r.

 • Geniusz Beethovena. Koncert symfoniczny w OiFP

  Miniaturka artykułu
  2018-06-04 14:44:29

  W piątek 8 czerwca w Sali koncertowej Opery i Filharmonii Podlaskiej usłyszymy dzieła Ludwiga van Beethovena, których powstanie przypada na okres 1803-1812, czas eksplozji twórczej geniusza. Orkiestrę Opery i Filharmonii Podlaskiej poprowadzi Edward Farmer, dyrygent, który współpracuje z najlepszymi orkiestrami na świecie, komponuje także oraz dyryguje dla branży filmowej i telewizyjnej. Na fortepianie zagra Beata Bilińska, jedna z najwybitniejszych współczesnych pianistek.

 • Dzień dziecka w Operze i Filharmonii Podlaskiej

  Miniaturka artykułu
  2018-06-01 11:36:30

  Opera i Filharmonia Podlaska dzień dziecka świętować chce przez cały najbliższy weekend. Najpierw w piątek 1 czerwca będzie można przyjść na wernisaż ilustracji (nie tylko) dla dzieci pt. „K-S-I-Ą-Ż-K-A” Marii Dek. W sobotę 2 czerwca o godz. 9.00, 18. Białostocki Pułk Rozpoznawczy przeprowadzi Szturm na Operę, a w niedzielę w amfiteatrze Opery wystąpi Dziecięcy Chór OiFP.

 • Aga Zaryan i "Human Things" Piotra Wyleżoła

  Miniaturka artykułu
  2018-05-28 13:29:27

  Koncertową odsłonę albumu „Human Things” Piotra Wyleżoła usłyszymy w Operze i Filharmonii Podlaskiej w piątek 1 czerwca w Sali koncertowej przy Podleśnej. Obok znakomitego pianisty i kompozytora zobaczymy znakomitych muzyków: trębacza Roberta Majewskiego, puzonistę Grzegorza Nagórskiego, kontrabasistę Michała Barańskiego i perkusistę Michała Miśkiewicza oraz amerykańskiego saksofonistę Daynę Stephensa. Usłyszymy jeden z najpiękniejszych głosów współczesnego jazzu - Agę Zaryan oraz Grzegorza Dowgiałło.

 • W piątek orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej zagra pod batutą Macieja Koczura

  Miniaturka artykułu
  2018-05-21 11:29:29

  Maciej Koczur to zwycięzca VI Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Dyrygentów im. W. Lutosławskiego w Białymstoku w 2016 r. 25 maja w Białymstoku usłyszymy niezwykle efektowne utwory Astora Piazzlli i André Waignein w pierwszej części koncertu, w drugiej części – V Symfonię Es-dur op. 82 Jeana Sibeliusa. Na saksofonie zagra Łukasz Dyczko, jeden z najbardziej utalentowanych saksofonistów młodego pokolenia.

 • Sprawa Kaptuka Cz. Opera i Filharmonia Podlaska w niedzielę, 13 maja zaprasza na premierę niezwykłej bajki

  Miniaturka artykułu
  2018-05-13 09:02:23

  Współczesną wersję bajki o Czerwonym Kapturku napisała Marta Guśniowska, zawodowa baśniopisarka, współpracująca z większością teatrów lalek w Polsce, a także w Czechach, Słowacji i na Węgrzech. Od 2007 roku związana z Białostockim Teatrem Lalek. Pisarka ma na swoim koncie sto tekstów, które w inteligentny, pełen humoru sposób mówią o przyjaźni, odmienności, byciu sobą, przełamywaniu stereotypów. Autorka w oryginalny sposób przetwarza baśniowe motywy i schematy, bawi się słowem.

facebook