Opera i Filharmonia Podlaska

 • Usłyszeliśmy i zobaczyliśmy oryginalnego Pucciniego. Premiera "Turandot" na deskach OiFP (fotoreportaż)

  Miniaturka artykułu
  2018-12-08 13:16:32

  Baśń o okrutnej chińskiej księżniczce i odważnym księciu Kalafie to historia odwiecznej walki płci, przesycona erotyzmem i potężnymi uczuciami. Ukazuje człowieka z krwi i kości w jego sprzecznościach i namiętnych porywach serca, stając się kluczem do naszej podświadomości. W Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku w piątek, 7 grudnia zaprezentowano premierowy pokaz „Turandot” Giacoma Pucciniego w reżyserii Marka Weissa-Grzesińskiego, pod kierownictwem muzycznym Grzegorza Berniaka i w scenografii Pawła Dobrzyckiego.

 • Premiera "Turandot" w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Usłyszymy i zobaczymy oryginalną wersję Pucciniego

  Miniaturka artykułu
  2018-12-07 19:59:49

  Baśń o okrutnej chińskiej księżniczce i odważnym księciu Kalafie to historia odwiecznej walki płci, przesycona erotyzmem i potężnymi uczuciami. Ukazuje człowieka z krwi i kości w jego sprzecznościach i namiętnych porywach serca, stając się kluczem do naszej podświadomości.

 • Jubileusz 25-lecia Czeremszyny w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Odznaka Honorowa Województwa Podlaskiego

  Miniaturka artykułu
  2018-11-25 10:33:45

  W tym roku zespół Czeremszyna obchodzi 25-lecie działalności artystycznej i z tej okazji w niedzielę, 25 listopada odbył się koncert jubileuszowy w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Na scenie, oprócz Czeremszyny, wystąpili goście: Horyna, Staszek Jaskułka, „Todar” Zmicier Wajciuszkiewicz i Wojciech Wysocki. Podczas koncertu Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Maciej Żywno wręczył załozycielce zespołu Barbarze Kuzub-Samosiuk Odznakę Honorową Województwa Podlaskiego, przyznaną przez zarząd województwa za kultywowanie kultury muzycznej Podlasia.

 • Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej na Festiwalu Krzysztofa Penderenckiego i antenie radiowej Dwójki

  Miniaturka artykułu
  2018-11-15 13:17:04

  Festiwal Krzysztofa Pendereckiego z okazji 85. urodzin kompozytora zgromadzi śmietankę artystyczną z całego świata, a na antenie radiowej Dwójki nadawane będą transmisje festiwalowych koncertów. Do udziału w Festiwalu zaproszone zostały czołowe polskie zespoły, wśród nich Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej, a także Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, Sinfonia Varsovia, Orkiestra Sinfonia Iuventus, Polska Orkiestra Radiowa, Sinfonietta Cracovia, Chór Filharmonii Narodowej, Chór Teatru Wielkiego i Opery Narodowej, Chór Filharmonii Krakowskiej, Polski Chór Kameralny, Warszawski Chór Chłopięcy.

 • Włodek Pawlik i Kantata "Myśląc Ojczyzna" w Operze i Filharmonii Podlaskiej

  Miniaturka artykułu
  2018-11-14 12:41:37

  „Ja i ojczyzna to jedno” – wyznawał Konrad w Mickiewiczowskich „Dziadach”. Romantyczna wizja tożsamości wspólnoty wyrasta z przekonania o zakotwiczeniu naszego życia w historii narodu. Zmierzenie się z nią jako tajemnicą istnienia stało się dla Włodka Pawlika jedną z inspiracji do skomponowania kantaty „Myśląc Ojczyzna”, którą usłyszymy w piątek, 16 listopada w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

 • Największy projekt muzyczny wolnej Polski wkracza w decydującą fazę

  Miniaturka artykułu
  2018-11-10 23:44:06

  W niedzielę, 11 listopada setną rocznicę odzyskania Niepodległości świętować będziemy wielkim ogólnopolskim programem koncertów „100 na 100. Muzyczne dekady wolności”. Podczas uroczystego koncertu, który odbędzie się na dużej scenie OiFP przy Odeskiej 1 w niedzielę (11.11) o godz. 13.00, zabrzmią także „Harnasie” Karola Szymanowskiego oraz „Exodus” Wojciecha Kilara. Orkiestrę i Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej poprowadzi Maestro Mirosław Jacek Błaszczyk, zaśpiewa znakomity polski tenor Adam Zdunikowski, chór przygotowała Violetta Bielecka.

 • Lucy Simon, kompozytorka muzyki do musicalu "Doktor Żywago" w Operze i Filharmonii Podlaskiej

  Miniaturka artykułu
  2018-11-04 15:20:16

  Kompozytorka przyjechała do Białegostoku na zaproszenie Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Spotkała się tutaj z realizatorami i artystami tworzącymi ten niezwykły spektakl. W pierwszy listopadowy weekend zobaczy dwa spektakle z dwiema różnymi obsadami.

 • „Dziewczyna z Dzikiego Zachodu” z MET w Operze

  Miniaturka artykułu
  2018-10-27 08:19:24

  W oczekiwaniu na grudniową premierę „Turandot” w Operze i Filharmonii Podlaskiej warto zapoznać się z innym, wcześniejszym dziełem Giacoma Pucciniego – „Dziewczyną z Dzikiego Zachodu”. Transmisja z nowojorskiej Metropolitan Opera rozpocznie się 27 października o godz. 18.55 przy Odeskiej.

 • Requiem Wolfganga Amadeusza Mozarta w piątek w Operze i Filharmonii Podlaskiej

  Miniaturka artykułu
  2018-10-26 12:11:21

  Piątkowy koncert symfoniczny przy Podleśnej wprowadzi nas w nastrój Zaduszek. Orkiestra i Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej pod kierownictwem Maestro Mirosława Jacka Błaszczyka przywoła ducha geniusza muzyki Wolfganga Amadeusza Mozarta.

 • Wielka feta na cześć milionowego widza OiFP

  Miniaturka artykułu
  2018-10-22 09:46:03

  Milionowym widzem Opery i Filharmonii Podlaskiej jest Anna Pawlik, nauczycielka języka polskiego z II LO w Siedlcach. Przyjechała z młodzieżą do Białegostoku w piątek, 19 października na musical „Doktor Żywago”. Dyrektor opery, Damian Tanajewski, uhonorował ją bezpłatnym biletem wstępu na cały sezon 2018/2019 w OiFP.

facebook