Opera i Filharmonia Podlaska

 • Wieczór francuski w OiFP

  Miniaturka artykułu
  2019-06-11 15:43:19

  Muzyka francuska, bez wyraźnych konturów, rysująca subtelne odcienie dźwięków i wrażenie tego, co chciał przedstawić kompozytor – to temat piątkowego koncertu przy Podleśnej.

 • Moniuszkowska lekcja patriotyzmu w OIFP

  Miniaturka artykułu
  2019-06-06 10:38:33

  Rok 2019 to Rok Stanisława Moniuszki, który urodził się dokładnie 200 lat temu. Jego dorobek kompozytorski imponuje różnorodnością, bogactwem melodycznym i głębokim zakorzenieniem w narodowej tradycji muzycznej. Podczas piątkowego wieczoru usłyszmy jego dzieła o zabarwieniu patriotycznym: Kwartet smyczkowy F-dur, Mszę a-moll, Mszę łacińską Es-dur oraz „Ojcze nasz” w wykonaniu Zespołu Muzyki Dawnej „Consort 415” pod kierownictwem muzycznym Amadeusza Buczyńskiego i Chóru kameralnego OiFP, który przygotowała Violetta Bielecka.

 • Recital fortepianowy Mariusza Ciołko w OiFP

  Miniaturka artykułu
  2019-05-21 13:13:28

  Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza w piątek na recital fortepianowy Mariusza Ciołko. Tego wieczoru artysta zaprezentuje niezwykłe interpretacje utworów największych europejskich kompozytorów: Sonatę fortepianową E-dur op. 109 Ludwiga van Beethovena, Fantazję f-moll op. 49 i Scherzo b-moll op. 31 Fryderyka Chopina oraz Wariacje i fugę B-dur na temat Händla op. 24 Johannesa Brahmsa.

 • Wernisaż wystawy „Sytuacje” Adrianny Konopki

  Miniaturka artykułu
  2019-05-08 10:30:43

  Adrianna Konopka to artystka urodzona w Białymstoku, absolwentka Liceum Plastycznego w Supraślu. Studiuje na czwartym roku w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Malarstwa, malarstwo pod kierunkiem prof. zw. Jarosława Modzelewskiego oraz rysunek pod kierunkiem prof. ASP Pawła Bołtryka. To jedna z ciekawszych, znakomicie rozwijających się artystek młodego pokolenia, warto obejrzeć jej pierwszą wystawę indywidualną, w rodzinnym mieście. Wernisaż w czwartek (9 maja br.) o godz. 17.30 w sali wystawowej Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskiego Centrum Sztuki w Białymstoku. Wstęp wolny.

 • Koncert "Pawlik/Moniuszko - Polish Jazz" w OiFP

  Miniaturka artykułu
  2019-05-07 17:41:42

  Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza w piątek, 10 maja o godz. 19.00 na koncert „Pawlik/Moniuszko – Polish Jazz”. Włodek Pawlik, jedyny polski laureat Grammy w kategorii jazzu, zmierzy się z twórczością kompozytora, nazywanego "ojcem polskiej opery narodowej", by w ten sposób świętować 200. rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki.

 • Majowe świętowanie urodzin Stanisława Moniuszki w Operze

  Miniaturka artykułu
  2019-04-29 14:13:27

  W tym roku przypada 200. rocznica urodzin Stanisława Moniuszki. Uchwałą Sejmu RP rok 2019 jest rokiem kompozytora. Opera i Filharmonia Podlaska włącza się w obchody cyklem wydarzeń artystycznych i edukacyjnych, popularyzujących twórczość Moniuszki. Pierwsze z nich już 4 maja – koncert „Dwieście lat, Panie Moniuszko” w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Kurpie Zielone”. Początek o godz. 18.00 na dużej scenie.

 • „Kiedyś to było” – premiera spektaklu Fair Play Crew już w najbliższy piątek

  Miniaturka artykułu
  2019-04-24 14:48:54

  Trzej nieco starsi panowie przenoszą się do świata swoich wspomnień, by przeżywać na nowo zwykłe i niezwykłe przygody czasów młodości. Wojciech Blaszko, Cezary Krukowski i Marcin Rogalski z Fair Play Crew opowiadają te historie bez wypowiedzenia jednego słowa, za to z wrodzonym poczuciem humoru i przy wykorzystaniu ćwiczonych od wielu lat umiejętności tanecznych. Premiera nowego spektaklu grupy już w piątek 26 kwietnia na deskach Filharmonii i Opery Podlaskiej.

 • Koncert symfoniczny Maestro Antoniego Wita

  Miniaturka artykułu
  2019-04-10 12:33:53

  Antoni Wit, jeden z najwybitniejszych dyrygentów polskich, w piątek, 12 kwietnia po raz pierwszy wystąpi w Białymstoku. Poprowadzi Orkiestrę Opery i Filharmonii Podlaskiej przez arcytrudną uwerturę „Leonora III” op. 72b Ludwiga van Beethovena, tajemniczą VIII Symfonię h-moll „Niedokończoną” Franza Schuberta oraz majestatyczną „Symfonię alpejską” op. 64 Richarda Straussa.

 • Księga na nie jeden raz - premiera w Operze i Filharmonii Podlaskiej

  Miniaturka artykułu
  2019-04-07 20:42:13

  Nie wiecie nic – śpiewał Żaba-Mowgli, zarzucając dorosłym brak zainteresowania dziecięcymi sprawami. Publiczność po weekendzie premierowych pokazów „Księgi dżungli” w Operze i Filharmonii Podlaskiej wie już wszystko – nowa bajka muzyczna bawi i skłania do refleksji zarówno dużych, jak i małych.

 • Zgrai się nie oprze nikt - czyli nowa bajka w Operze

  Miniaturka artykułu
  2019-04-04 23:11:48

  „Księga dżungli” – znana książka przygodowa Rudyarda Kiplinga staje się pretekstem do wejścia w dżunglę prawdziwą: miejską, rodzinną, świata dobrych i złych dorosłych. Opera i Filharmonia Podlaska przygotowała kolejną rodzinną bajkę muzyczną, która – zdaniem głównych wykonawców w wieku ok. 9 lat – jest opowieścią o dorastaniu i dogadywaniu się dorosłych i dzieci. Premiera już w sobotę 6 kwietnia przy Odeskiej 1.

facebook