Edukacja

Lista aktualności

 • Dzień Otwarty w Liceum Ogólnokształcącym Politechniki Białostockiej

  Miniaturka artykułu
  2018-04-24 08:15:11

  Wystawa robotów skonstruowanych przez uczniów, lekcje pokazowe z chemii i robotyki, wybuchowe eksperymenty pod hasłem "Pamiętaj chemiku młody", warsztaty teatralne, do tego rozgrywki z e-sportowym teamem Valkyria oraz helowe łamańce językowe - to tylko część atrakcji w ramach Dnia Otwartego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej. Będzie można obejrzeć sale lekcyjne, poznać nauczycieli, porozmawiać z uczniami LO PB, wziąć udział w turnieju robotów sumo, obejrzeć wystawę prac koła fotograficznego.

 • Naukobus z Centrum Nauki Kopernik w Szkole Podstawowej nr 2 im. kpt. W. Wysockiego w Bielsku Podlaskim

  Miniaturka artykułu
  2018-04-22 15:51:45

  W dniach 22-23 marca 2018r. w bielskiej dwójce odbyła się wystawa objazdowa Centrum Nauki Kopernik. Wystawa ta była zorganizowana w ramach Programu „Nauka dla Ciebie” realizowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik. Na wystawę przywieziono 18 interaktywnych eksponatów (stanowisk), urządzeń i materiałów zachęcających odwiedzających do poszerzania wiedzy o zjawiskach zachodzących w otaczającym świecie.

 • Finał LXIX Olimpiady Matematycznej

  Miniaturka artykułu
  2018-04-22 13:13:21

  W dniach 18-21 kwietnia w Augustowie odbył się Finał LXIX Olimpiady Matematycznej. O tytuł Laureata walczyło 145 Finalistów. Uroczyste zakończenie zawodów odbyło się w sobotę 21 kwietnia 2018 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. G. Piramowicza. W uroczystości wziął udział Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Maciej Kopeć, burmistrz Augustowa Wojciech Walulik i starosta augustowski Jarosław Szlaszyński.

 • 24 kwietnia Dzień Otwarty Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej

  Miniaturka artykułu
  2018-04-20 21:25:52

  Wystawa robotów skonstruowanych przez uczniów, lekcje pokazowe z chemii i robotyki, wybuchowe eksperymenty pod hasłem "Pamiętaj chemiku młody", warsztaty teatralne, do tego rozgrywki z e-sportowym teamem Valkyria oraz helowe łamańce językowe - to tylko część atrakcji w ramach Dnia Otwartego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej.

 • „Inna Bajka”. Studenci UwB i uczniowie wspólnie przygotowali spektakl

  Miniaturka artykułu
  2018-04-20 12:32:25

  Studenci z Naukowego Koła Pedagogiki Resocjalizacyjnej UwB wraz z młodzieżą z Koła Teatralnego "Fajna Ferajna" działającego przy Szkole Podstawowej w Obrubnikach przygotowali spektakl profilaktyczny pt. „Inna Bajka”. Można go będzie obejrzeć 26 kwietnia 2018 r. (czwartek), o godz.10.00, w auli dydaktyczno-widowiskowej Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku. Przedstawienie kierowane jest przede wszystkim do dzieci ze szkół podstawowych.

 • Trwają egzaminy gimnazjalne. Dziś test z języka obcego

  Miniaturka artykułu
  2018-04-20 09:55:20

  To ostatnia część egzaminów. W piątek, 20 kwietnia uczniowie piszą test z języka obcego nowożytnego. Test odbywa się w dwóch etapach; najpierw obowiązkowy dla wszystkich poziom podstawowy, następnie poziom rozszerzony. W województwie podlaskim do egzaminu na poziomie rozszerzonym przystępuje 8817 uczniów. Najczęściej wybieranym językiem jest angielski.

 • Dziewczyny na Politechnikę Białostocką

  Miniaturka artykułu
  2018-04-19 14:30:14

  Już po raz jedenasty, wspólnie z Fundacją Edukacyjną Perspektywy i uczelniami technicznymi z całej Polski, Politechnika Białostocka zorganizowała dzień otwarty w ramach akcji "Dziewczyny na Politechniki". Uczelnia zaprosiła uczennice szkół średnich, by przekonać do studiowania kierunków inżynierskich. Po raz pierwszy w Białymstoku odbył się "Bieg w kasku", który udowodnił, że kobieta w kasku wygląda atrakcyjnie!

 • 4,5 mln zł na infrastrukturę badawczą dla fizyków z UwB

  Miniaturka artykułu
  2018-04-19 09:11:24

  Laboratorium z systemem do badań ultraszybkiej opto-spintroniki i femtosekundowego obrazowania fotomagnetycznego powstanie na Wydziale Fizyki Uniwersytetu w Białymstoku. Na realizację tej inwestycji uczelnia otrzymała z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego dotację celową w wysokości 4,5 mln zł.

 • Noc maturzysty na Politechnice Białostockiej

  Miniaturka artykułu
  2018-04-19 08:03:43

  Za kilkanaście dni matura... Politechnika Białostocka zaprasza maturzystów na sprawdzenie swojej wiedzy z matematyki. Już w piątek (20 kwietnia) "Noc maturzysty na Politechnice Białostockiej".

 • Targi edukacyjno-zawodowe w suwalskim Zespole Szkół nr 6

  Miniaturka artykułu
  2018-04-18 15:01:00

  W najbliższym czasie rozpocznie się nabór do szkół ponadgimnazjalnych. Przed nastolatkami pierwsza poważna decyzja w ich życiu. Dlatego też warto skorzystać z możliwości, którą oferuje projekt pt. „DOBRY ZAWÓD – FAJNE ŻYCIE – popularyzacja kształcenia zawodowego w województwie podlaskim”. 24 kwietnia w Zespole Szkół nr 6 im. Karola Brzostowskiego w Suwałkach odbędą się targi edukacyjno-zawodowe.

facebook