Edukacja

Lista aktualności

 • Przyznano stypendia za szczególne osiągnięcia w nauce

  Miniaturka artykułu
  2017-12-14 15:19:55

  12 grudnia 2017 r., Zarząd Województwa Podlaskiego, przyznał stypendia za szczególne osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2016/2017.

 • Student Uniwersytetu w Białymstoku z ministerialnym stypendium

  Miniaturka artykułu
  2017-12-14 13:52:59

  Wojciech Zoń, student prawa na Uniwersytecie w Białymstoku, znalazł się w gronie tegorocznych stypendystów ministra nauki i szkolnictwa wyższego za wybitne osiągnięcia. Otrzyma jednorazowe stypendium w wysokości 15 000 zł.

 • Kierunek mechanika i budowa maszyn na Wydziale Mechanicznym PB otrzymał najwyższą ocenę Polskiej Komisji Akredytacyjnej

  Miniaturka artykułu
  2017-12-14 11:51:04

  PKA jest niezależną instytucją działającą na rzecz zapewniania i doskonalenia jakości kształcenia. Zespół Oceniający Komisji wizytował Wydział Mechaniczny PB w czerwcu tego roku. W trakcie wizytacji odbyły się spotkania ze studentami, pracownikami Wydziału, z osobami odpowiedzialnymi za funkcjonowanie wewnętrznego systemu zapewnienia jakości kształcenia, za prowadzenie kierunku studiów, praktyki, a także z przedstawicielami Samorządu Studentów i Biura Karier. Ponadto dokonano przeglądu wybranych prac dyplomowych i etapowych, przeprowadzono hospitacje zajęć oraz dokonano przeglądu bazy dydaktycznej i socjalnej wykorzystywanej w procesie dydaktycznym.

 • Roboty Sumo z Politechniki Białostockiej w Japonii

  Miniaturka artykułu
  2017-12-14 08:35:00

  Trzy konstrukcje: Masakrator, Speedster oraz Ace zbudowane przez drużynę SumoMasters z Politechniki Białostockiej wystartują w najważniejszych zawodach robotów Sumo na świecie - International Robot-Sumo Tournament 2017 w Tokio w Japonii (15-18 grudnia). Roboty powstały w Studenckim Kole Naukowym Robotyków na Wydziale Mechanicznym. Zespół zdobywający nagrody na zawodach w Polsce i zagranicą tworzą: Maciej Wysocki, Krystian Chojnowski, Marek Klimowicz, Bartosz Pawłow, Piotr Wasilewski, Bartłomiej Łukaszuk. SumoMasters opiekuje się dr inż. Rafał Grądzki.

 • Młodzi wybitni naukowcy z PB ze stypendiami Ministra

  Miniaturka artykułu
  2017-12-14 08:15:28

  Dr Alicja Gudanowska i dr Danuta Szpilko z Wydziału Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej otrzymały stypendia Ministerstwa Nauka i Szkolnictwa Wyższego dla wybitnych młodych naukowców (do 35. roku życia).

 • Paczki, kolędy i teatr. Od uczniów dla niepełnosprawnych dzieci

  Miniaturka artykułu
  2017-12-12 14:10:04

  Uczniowie Zespołu Szkół Społecznych przy Fabrycznej, którzy po raz kolejny obdarowali podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Białymstoku. I jak co roku, w grudniu, obdarowani i darczyńcy spotykali się w szkole przy Fabrycznej, by razem kolędować, oglądać teatralne przedstawienie i dzielić się prezentami. To już piąty rok współpracy obu placówek, a jej najmilszą formą są właśnie gwiazdkowe jasełka.

 • Internet rzeczy. Zespołowy konkurs programistyczny dla uczniów i studentów na UwB

  Miniaturka artykułu
  2017-12-12 08:38:41

  Uniwersyteckie Centrum Obliczeniowe UwB we współpracy z Instytutem Informatyki Uniwersytetu w Białymstoku organizuje otwarty zespołowy konkurs programistyczny poświęcony Internetowi rzeczy: “Inteligentne centrum danych i obliczeń”.

 • W Podlaskiem nie brakuje "Nauczycieli na medal". Nagrodzono najlepszych pedagogów w regionie

  Miniaturka artykułu
  2017-12-10 13:15:47

  W sobotę, 9 grudnia, odbyła się uroczysta gala wieńcząca akcję Kuriera Porannego "Nauczyciel na medal", którą honorowym patronatem objął marszałek województwa, Jerzy Leszczyński. Szukano najbardziej cenionych i lubianych przez uczniów i ich rodziców nauczycieli z regionu, a konkurencja okazała się niemała.

 • Kolejny patent chemików z Uniwersytetu w Białymstoku

  Miniaturka artykułu
  2017-12-08 10:51:34

  Sposób otrzymywania nitryli z kwasów karboksylowych, estrów, laktonów i amidów przy użyciu wodorku dialkiloglinu i soli amonowej – to wynalazek, który uzyskał właśnie patent udzielony przez Urząd Patentowy RP. Jego autorami są prof. Jacek W. Morzycki oraz dr hab. Agnieszka Wojtkielewicz z Instytutu Chemii UwB.

 • Prezydencja Estonii w UE widziana oczami dziecka. Warsztaty w UCK

  Miniaturka artykułu
  2017-12-07 12:34:54

  Na wesoło i na poważnie – tak Estonię poznawali uczniowie, którzy 6 grudnia 2017 r. wzięli udział w warsztatach edukacyjno-kulturowych w Uniwersyteckim Centrum Kultury. Na spotkanie zaprosiła ich dr Iwona Wrońska z UwB - konsul honorowy Estonii w Białymstoku. Okazją do przybliżenia najmłodszym tego nadbałtyckiego kraju jest trwająca do końca 2017 roku prezydencja Estonii w Radzie Unii Europejskiej.

facebook