Edukacja

Lista aktualności

 • Ostatnie wolne miejsca w zawodach matematycznych

  Miniaturka artykułu
  2018-02-23 12:00:35

  Niesztampowe zadania, presja czasu oraz rywalizacja na żywo z innymi zespołami - "Náboj" to jedna z najciekawszych konkurencji matematycznych dla uczniów. W tym roku, po raz pierwszy, konkurs zostanie rozegrany w Białymstoku. Organizuje go Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej.

 • Studenci poparli Konstytucję dla Nauki

  Miniaturka artykułu
  2018-02-23 10:20:02

  Reforma szkolnictwa wyższego i nauki, wypracowana przez ostatnie dwa lata przez resort Jarosława Gowina, z każdym tygodniem pozyskuje kolejne głosy poparcia środowiska akademickiego. Jeszcze w styczniu reformę poparł Parlament Studentów RP, dziś swoje poparcie oficjalnie wyrażają kolejni reprezentanci studentów – Niezależne Zrzeszenie Studentów, organizacja z 37-letnią historią, której w działaniu przyświecają wartości patriotyczne. Wprowadzane zmiany zapewniają autonomię uczelni i samorządności wspólnoty akademickiej, o które zawsze zabiegał NZS.

 • Stypendyści MNiSW z Politechniki Białostockiej

  Miniaturka artykułu
  2018-02-23 07:42:59

  Są zdolni, pracowici i mają osiągnięcia naukowe. W czwartek (22 lutego) Rektor prof. Lech Dzienis gratulował i wręczał decyzje o przyznaniu stypendystów Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego 16 studentom i 2 pracownikom naukowym Politechniki Białostockiej. Uroczystość odbyła się w Centrum Nowoczesnego Kształcenia przed posiedzeniem Senatu PB.

 • Prof. sir Leszek Borysiewicz odbierze tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu w Białymstoku

  Miniaturka artykułu
  2018-02-22 13:29:15

  Prof. sir Leszek Borysiewicz odbierze tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu w Białymstoku. Uroczystość odbędzie się 26 lutego 2018 r. (poniedziałek) o godz. 10.00 na Wydziale Prawa UwB, podczas uroczystego posiedzenia Senatu uczelni.

 • 1 marca rozpoczyna się rekrutacja do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych oraz szkół podstawowych w Białymstoku

  Miniaturka artykułu
  2018-02-21 13:39:42

  W roku szkolnym 2018/19 na przedszkolaków czeka prawie 10,4 tys. miejsc, na pierwszoklasistów – ponad 3,1 tys. Aby poznać białostockie placówki, rodzice mogą wybrać się na dni otwarte. Rekrutacją objęte są dzieci z roczników 2012-2015, mieszkające w Białymstoku. O przyjęcie dziecka do przedszkola lub oddziału mogą także ubiegać się rodzice, których dziecko ukończyło 2,5 roku (rocznik 2016). Rodzice mieszkający poza naszym miastem mogą starać się o przyjęcie dziecka do placówki po zakończeniu rekrutacji, jeśli placówka będzie dysponowała wolnymi miejscami.

 • Nowy kierunek w białostockim Zespole Szkół Technicznych

  Miniaturka artykułu
  2018-02-21 13:18:15

  Na podlaskim rynku pracy brakuje techników transportu kolejowego. Dlatego Zespół Szkół Technicznych im. gen. W. Andersa w Białymstoku wyszedł naprzeciw oczekiwaniom pracodawców i zamierza otworzyć nowy kierunek.

 • Zmiana na stanowisku Wojewódzkiego Koordynatora Podlaskiej Platformy Edukacyjnej. Zdzisław Babicz przechodzi na emeryturę

  Miniaturka artykułu
  2018-02-20 14:01:31

  Podczas wtorkowego (20.02) posiedzenia zarządu województwa, podziękowania za wkład w rozwój Podlaskiej Platformy Edukacyjnej i Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku, Zdzisławowi Babiczowi złożyli marszałek Jerzy Leszczyński, wicemarszałkowie Maciej Żywno i Anna Naszkiewicz, członkowie zarządu Bogdan Dyjuk i Stefan Krajewski, a także dyrektorzy współpracujących departamentów UMWP – Agnieszka Aleksiejczuk (DSI) i Agnieszka Godlewska (DEST). Zdzisław Babicz pełnił funkcję wojewódzkiego koordynatora PPE od 2016r. Nowym Koordynatorem Podlaskiej Platformy Edukacyjnej została Katarzyna Gagan.

 • Uroczysta inauguracja projektu „Uniwersytet Profilaktyki Psychogeriatrycznej” na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku

  Miniaturka artykułu
  2018-02-20 08:13:29

  20 lutego 2018 roku (wtorek) o godz. 14.00 w Centrum Dydaktyczno-Naukowym Wydziału Nauk o Zdrowiu przy ul. Szpitalnej 37 zostanie zainaugurowana III edycja projektu „Uniwersytet Profilaktyki Psychogeriatrycznej”, organizowana przez Wydział Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, Stowarzyszenie „Pro Salute” oraz Urząd Miejski w Białymstoku.

 • 12 milionów na nowe kierunki, staże oraz szkolenia dla Politechniki Białostockiej

  Miniaturka artykułu
  2018-02-19 15:29:37

  Blisko 12 milionów złotych otrzyma Politechnika Białostocka z Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój (POWER). Oprócz PB z dofinansowania z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach konkursu na "Zintegrowane Programy Uczelni" skorzysta jeszcze 28 szkół wyższych.

 • Od marca rusza druga edycja Ekonomicznego Uniwersytety Dziecięcego na PB

  Miniaturka artykułu
  2018-02-18 09:41:00

  Właśnie rozpoczęła się rekrutacja na zajęcia prowadzone w letniej edycji Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego w Białymstoku. Tak jak w przypadku edycji zimowej zapraszamy uczniów piątych i szóstych klas szkół podstawowych z Białegostoku i okolic. Młody inwestor na giełdzie, praktyka i inspiracja w biznesie, rola marketingu - brzmi poważnie, ale treści i sposób przekazu dostosowane są do percepcji młodzieży w wieku 12-13 lat. Zajęcia są bezpłatne, prowadzą je w weekendy wykładowcy Wydziału Inżynierii Zarządzania PB oraz praktycy biznesu.

facebook