Dodana: 25 kwiecień 2018 08:37

Zmodyfikowana: 25 kwiecień 2018 11:08

PATRONAT. Zrozumieć człowieka – VII Podlaskie Targi Ekonomii Społecznej

Już po raz siódmy białostoccy społecznicy i działacze organizacji pozarządowych zapraszają do wspólnego świętowania podczas Podlaskich Targów Ekonomii Społecznej. Impreza odbędzie się w niedzielę 3 czerwca 2018 r. w godzinach 12:00-22:00 w Parku Planty w Białymstoku. Do 30 kwietnia przyjmujemy zgłoszenia wystawców do udziału w VII Podlaskich Targach Ekonomii Społecznej. Jest to największa impreza w województwie podlaskim podejmująca tematykę aktywnego rozwiązywania problemów społecznych – zaznacza Marcin Kruhlej, prezes Federacji Organizacji Pozarządowych – jednego z organizatorów. W 2016 Federacja Białystok za to wydarzenie otrzymała od Wojewody Podlaskiego Bohdana Paszkowskiego nagrodę „Inicjatywa Roku”

Ilustracja do artykułu Podlaskie Targi Ekonomii Społecznej  (1).jpg

Targi organizowane są w Białymstoku już po raz siódmy, dokładnie tyle, ile lat liczy sobie Federacja Białystok. Stałym współorganizatorem Targów jest regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku. Prezentacja ekonomii społeczną organizacjom, instytucjom a także mieszkańcom w formie stoisk i pikniku z atrakcjami dla rodzin z dziećmi, koncertami i potańcówką przyjęła się doskonale.

W 2017 roku do grona współorganizatorów Targów dołączyła Caritas Archidiecezji Białostockiej, która w czasie imprezy finalizuje akcję Kilometry Dobra. W tym roku  jednym ze współorganizatorów będzie także Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej w Białystoku.

Hasło tegorocznej imprezy to Zrozumieć człowieka. Głównym celem tegorocznych targów jest wskazanie na wartość człowieka w działalności  organizacji i ukazanie pozytywnych historii. Każda organizacja  będzie miała możliwość zaprezentowania swoich pozytywnych przykładów  w postaci zdjęć oraz opisanych historii, które organizatorzy wydrukują w formie wystawy plenerowej.

Historie mogą odpowiadać na pytania:

  • Jak dana organizacja pomogła człowiekowi?
  • Jaką radość sprawia człowiekowi bycie w organizacji pozarządowej/podmiocie ekonomii społecznej?
  • Jakie korzyści mają ludzie będący w organizacjach?
  • Jaką radość daje człowiekowi pomaganie innym (wolontariat, adopcje psa, bycie darczyńcą, praca w organizacji i in.)

Każda z organizacji, która zgłosi się do udziału w Targach może przesłać do 5 zdjęć w formie elektronicznej o dobrej rozdzielczości w terminie do 15 maja 2018.

VII Podlaskie Targi Ekonomii Społecznej odbędą się 3 czerwca 2018 r. w Parku Planty. Rozpoczną się o 12.00 a zakończą Potańcówką Miejską o 22.00.          
Zgłoszenia udziału w Targach można przesyłać do 30 kwietnia na dres e-mail: prezes@kdn.bialystok.pl.

facebook