Dodana: 17 maj 2018 08:39

Zmodyfikowana: 24 maj 2018 15:17

„Gwizdki, tracze i kolaski niech powrócą w nasze łaski” w PMKL

Gwizdki, tracze i kolaski – dawne gry i zabawy wracają do łask dzięki projektowi, który realizuje Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej. Właśnie w siedzibie Muzeum, pod okiem twórców ludowych dzieci będą poznawać historię robiąc własne zabawki z gliny, drewna, czy szmacianych gałganków, takie jakimi bawili się przed laty ich pradziadkowie. Już w tym miesiącu rozpoczynają się pierwsze warsztaty w których udział biorą uczniowie białostockich szkół. Najbliższe odbędą się 24.05. (czwartek) o godz. 9:00 na terenie skansenu.

Ilustracja do artykułu 5-plac-zabaw.jpg

Projekt zatytułowany „Gwizdki, tracze i kolaski niech powrócą w nasze łaski” zyskał uznanie i dofinansowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dzięki temu udział w zajęciach jest bezpłatny. Zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat.

Na początek – cykl warsztatów tworzenia zabawek ludowych, które poprowadzą regionalni twórcy. Dzieci nauczą się robić gwizdki czy szmaciane lalki, poznają urok dawnych zabaw i gier.
Oprócz warsztatów odbędzie się piknik rodzinny, a trwałym efektem całego przedsięwzięcia będzie książeczka edukacyjna popularyzująca dawne zabawki.
Porcję wiedzy w wersji papierowej uzupełni poświęcona tej samej tematyce podstrona na naszej stronie internetowej.

 

Organizatorzy, do udziału w projekcie zapraszają grupy zorganizowane

Zgłoszenia przyjmowane telefonicznie pod numerem 509 336 816

 

facebook