Dodana: 9 czerwiec 2018 15:06

Zmodyfikowana: 9 czerwiec 2018 15:16

VII Edycja Targów China Homelife Show i China Machinex

Od 6 do 8 czerwca w podwarszawskim Nadarzynie odbyła się VII Edycja Targów China Homelife Show i China Machinex. To największe w Europie Centralnej i Wschodniej targi producentów z Chin. Towarzyszy im II Kongres Gospodarczy Europy Centralnej i Wschodniej. Podsumowaniem wydarzenia jest uroczysta Gala, będąca okazją do spotkania liderów przedsiębiorczości z Chin i Europy. Warto dodać, że Targi i Kongres swoim patronatem objęło jedenaście województw. W ich imieniu, podczas Gali podsumowującej wystąpił Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Stefan Krajewski.

Ilustracja do artykułu ikona.JPG

Jednym z głównych gości Gali był  Guangyuan, ambasador Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce. Dwa miesiące pełnienia misji ambasadora okazały się wystarczającym okresem, by docenić rolę samorządu gospodarczego w rozwoju kontaktów chińsko-polskich. Ambasador podziękował za tę działalność Warszawskiej Izbie Gospodarczej. Podkreślił korzystne położenie Polski na szlakach handlowych i tradycje wzajemnych kontaktów handlowych.

Do idei Nowego Jedwabnego Szlaku nawiązał Wang Xiaofan, przewodniczący rady ds. promocji handlu międzynarodowego prowincji Anhui. Zaprezentował ogromny potencjał prowincji. Anhui leżąca we wschodnich Chinach w dorzeczu Jangcy i Huang He to ważny region rolniczy oraz gospodarczy (przemysł maszynowy, chemiczny, włókienniczy, spożywczy i środków transportu).
Ogromne możliwości gospodarki chińskiej to siła napędowa gospodarek krajowych, regionalnych, lokalnych. O tej skali mówił Stefan Krajewski, wicemarszałek województwa podlaskiego, w imieniu jedenastu urzędów marszałkowskich, które objęły patronatem wydarzenia – targi China Homelife Poland i Kongres Gospodarczy Europy Centralnej i Wschodniej.

Galę Kongresu uświetniły występy artystów. Nadine Nassar (sopran, Liban), Uliana Kołodziejczak, David Buchta i przy akompaniamencie Vlasty Traczyk zaprezentowali utwory w kilku językach, w tym po chińsku i rosyjsku.

Podczas uroczystości przyznano Europejskie Laury Przedsiębiorczości. Statuetki i dyplomy odebrali przedstawiciele firm z Chin i Europy – w większości małych i średnich przedsiębiorstw. Wśród nagrodzonych z Polski znalazła się grajewska Spółdzielnia Mleczarska „Mlekpol” - od lat lider rodzimego mleczarstwa oraz jeden z dwudziestu największych przetwórców mleka w Europie.


źródło:Warszawska Izba Gospodarcza
www.wig.waw.pl
oprac.ak

 

 

facebook