Gospodarka

 • Znaczenie rynku francuskiego dla wymiany gospodarczej woj. podlaskiego – spotkanie informacyjne w Białymstoku

  Miniaturka artykułu
  2017-11-22 13:02:06

  Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w Białymstoku zaprasza na bezpłatne spotkanie informacyjne w zakresie wsparcia eksportu oraz inwestycji: „Znaczenie rynku francuskiego dla wymiany gospodarczej województwa podlaskiego”.

 • IV miejskie Targi Pracy dla osób z niepełnosprawnościami

  Miniaturka artykułu
  2017-11-22 10:51:37

  29 listopada 2017 roku, w godzinach 10:00-13:00 w Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego przy ul. M. Skłodowskiej-Curie już po raz IV odbędą się miejskie Targi Pracy dla osób z niepełnosprawnościami. Przedsięwzięcie stanowi odpowiedz na potrzeby osób poszukujących zatrudnienia oraz zainteresowanych odnalezieniem nowej ścieżki kariery zawodowej w naszym mieście.

 • MLEKOVITA najlepsza na XXVI Targach Mleczarskich Mleko-Expo!

  Miniaturka artykułu
  2017-11-20 11:19:01

  MLEKOVITA jak co roku wróciła z odbywających się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie Targów Mleczarskich Mleko-Expo z najwyższymi laurami w najważniejszych kategoriach. W XXVI edycji wydarzenia triumfowała m.in. w zestawieniu Najlepszych i Największych Spółdzielni Mleczarskich oraz za wyniki w eksporcie w rankingu Związku Pracodawców Eksporterów i Importerów Produktów Mleczarskich – w obu od lat nieprzerwanie zajmuje pierwsze miejsca.

 • Spójna marka w social media. To już dzisiaj! Szkolenie w Białostockim Parku Naukowo - Technologicznym

  Miniaturka artykułu
  2017-11-19 10:52:27

  Jak zachować spójność marki w mediach społecznościowych? Dlaczego obecność świadczonych przez nas usług, bądź produktów w social mediach jest tak ważna? Czy można budować relacje z klientami na poziomie Messengera?

 • Intensywna końcówka roku dla podlaskich przedsiębiorstw

  Miniaturka artykułu
  2017-11-13 11:36:43

  Trzy duże wydarzenia czekają w listopadzie firmy zrzeszone w Klastrze Obróbki Metali. 14-17 listopada zaprezentują swoje oferty na największych w Europie Północnej specjalistycznych targach dla podwykonawców z branży metalowej, maszynowej, elektromaszynowej i samochodowej - Elmia Subcontractor 2015. W tym samym czasie – 14-16 listopada - Klaster wystąpi na Warsaw Industry Week, gdzie został partnerem merytorycznym. Z kolei od 28 do 30 listopada KOM będzie uczestniczył w spotkaniu pod nazwą 5th Cluster Conference Metal Brandenburg w Hennigsdorf k. Berlina. Konferencja ta organizowana jest przez Klaster Metalowy z Branderburgii, z którym została podpisana umowa o współpracy podczas targów przemysłowych Hannover Messe.

 • Suwałki. II edycja Forum Biznesowego Pogranicza

  Miniaturka artykułu
  2017-11-09 12:15:53

  W tym roku Kongres nosi tytuł „FOOD, INDUSTRY, LIFE” i poświęcony jest branży rolno-spożywczej. W ramach wydarzenia omówione zostaną m.in. perspektywy jej rozwoju, najważniejsze problemy, źródła finansowania B+R, zasady prowadzenia działalności gospodarczej z Litwą, Białorusią, Rosją w obszarze rolno-spożywczym, a także wiele innych zagadnień. II edycja Forum Biznesowego Pogranicza odbędzie się w dniach 9 – 10 listopada 2017 r. w Parku Naukowo-Technologicznym w Suwałkach.

 • Bezpłatne warsztaty dla przedsiębiorców poświęcone efektywnym metodom pozyskiwania funduszy w ramach Horyzont 2020 – SME Instrument

  Miniaturka artykułu
  2017-11-08 10:45:57

  Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE w Białymstoku zaprasza przedsiębiorców sektora MŚP zainteresowanych komercjalizacją wyników badań i wdrożeniem innowacji na bezpłatne warsztaty poświęcone efektywnym metodom pozyskiwania funduszy w ramach programu ramowego Horyzont 2020 – SME Instrument.

 • Wytwórnia Lodów Polskich "U Lodziarzy" z Podlaskiego rozwija skrzydła. Sukces na franczyzowych targach

  Miniaturka artykułu
  2017-10-30 13:33:37

  XV Targi Franczyzy w Warszawie przeszły właśnie do historii. Wydarzenie, będące przede wszystkim okazją do rozmów, szkoleń i spotkań biznesowych zaowocowało zawarciem nowych, licznych kontraktów. Województwo podlaskie podczas tej imprezy, będącej najważniejszym branżowym wydarzeniem nie tylko w Polsce, ale też w środkowej Europie, reprezentowała między innymi Wytwórnia Lodów Polskich „u Lodziarzy”.

 • Otwarcie fabryki Pronar w Hajnówce i wręczenie Odznaki Honorowej Województwa dla Sergiusza Martyniuka

  Miniaturka artykułu
  2017-10-30 13:26:43

  W poniedziałek 30 października 2017 roku uroczyście otwarto kolejną inwestycję firmy Pronar – fabrykę w Hajnówce, specjalizującą się w produkcji osi, półosi, układów jezdnych i przekładni. W czasie uroczystości, Jerzy Leszczyński, Marszałek Województwa Podlaskiego wręczył Sergiuszowi Martyniukowi – założycielowi i właścicielowi Pronaru - Odznakę Honorową Województwa Podlaskiego.

 • Podlaski Emer inwestuje w ekologiczną kotłownię i stację LNG

  Miniaturka artykułu
  2017-10-27 11:14:24

  Kolejny zakład przetwórstwa spożywczego – Emer z Wyłudek k. Korycina uruchomił stację regazyfikacji gazu LNG, zrealizowaną wspólnie z białostocką spółką Barter SA. Obiekt zasili nową kotłownię i będzie wykorzystywany do celów technologicznych firmy .

facebook