Dodana: 12 czerwiec 2018 12:32

Zmodyfikowana: 12 czerwiec 2018 12:32

Białystok. Będzie praca w Pilkington IGP

W związku z rozwojem Pilkington IGP rozpoczyna w czerwcu intensywną rekrutację pracowników do nowo powstającego zakładu produkcyjnego w Białymstoku. Poszukiwani będą przede wszystkim operatorzy maszyn przetwórstwa szkła, krajacze oraz pracownicy spedycji. W następnych miesiącach planowane jest utworzenie kolejnych stanowisk.

Ilustracja do artykułu PILKINGTON fot Szymon Polanski_mini.jpg

Jesienią tego roku uruchomiony zostanie nowy zakład należący do koncernu NSG Group w północno-wschodniej Polsce. To jedna z kilku inwestycji planowanych w najbliższym czasie przez Pilkington IGP. Wyposażenie fabryki w cztery dodatkowe linie do produkcji szyb zespolonych wraz z systemami cięcia szkła, a w późniejszym czasie instalacja pieca hartowniczego wymaga od nas zwiększenia zatrudnienia – mówi Katarzyna Socha, Kierownik ds. zarządzania zasobami ludzkimi w Dziale Personalnym NSG Group w Polsce. Do marca planujemy utworzenie 60 nowych miejsc pracy. W tym momencie swoją ofertę kierujemy przede wszystkim do pracowników produkcji  – dodaje.

Powstający na terenie centrum logistycznego Panattoni Park Białystok zakład będzie miał powierzchnię ok. 10 tys. metrów kwadratowych. Inwestycja przyczyni się do wzmocnienia pozycji Pilkington IGP w NSG Group oraz przełoży się na zwiększenie produkcji szkła w tym regionie. Obecnie firma zatrudnia w Białymstoku prawie 120 pracowników.

Ten rok jest dla całego koncernu NSG Group szczególny. We wszystkich spółkach na całym świecie obchodzony jest bowiem jubileusz 100-lecia powstania firmy. W Polsce, a dokładnie w malowniczym Sandomierzu, gdzie mieści się jedna z największych hut szkła, w lipcu planowane jest uroczyste otwarcie wystawy poświęconej historii firmy.

źródło: Pilkington IGP

 

facebook