Dodana: 7 grudzień 2017 11:39

Zmodyfikowana: 7 grudzień 2017 11:39

Wernisaż malarstwa Wiesława Pędrysia w Suwałkach

Suwalski Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza na wernisaż malarstwa Wiesława Pędrysia. Wydarzenie odbędzie się w piątek, 8 grudnia, o godz. 18 w GSW Chłodna 20 (ul. Noniewicza 71).

Ilustracja do artykułu Predys_Wieslawh_afisz_2017_do_M.jpg

Wiesław Prędyś to artysta, który przez wiele lat tworzył krajobraz artystyczny Suwalszczyzny. Wychowanek prof. Adama Smolany, dyplomant prof. Magdaleny Abakanowicz, malarz z pasją angażujący się w działania z pogranicza teatru, plastyki i performansu. Zapraszamy do Galerii Sztuki Współczesnej Chłodna 20 na wernisaż prac artysty.

"Swoje pierwsze spotkanie z Wiesiem zapamiętałem z palarni papierosów w Szkole Podstawowej nr 5. Wiesiek uśmiechnięty, zdystansowany do świata i dowcipny pochłaniał papierosy. Pamiętam Go jako osobę podchodzącą z dużym dystansem do siebie, swojego malarstwa i talentu. Kiedyś wypowiedział zdanie: „Janku, ja tak naprawdę nie maluję obrazów, a jedynie w sposób właściwy wycieram o płótno mokry od farby pędzel”. W ostatnich latach życia zagłębiał się w sprawy absolutne, studiował książkę Tomasza á Kempisa „O Naśladowaniu Chrystusa” i gorąco polecał mi bogactwo zawartych tam myśli. Wiesiek tę prawdę chyba zgłębił i przyjął."
Jan Żukowski

Wstęp wolny | wystawa czynna do 28.01.2018

Więcej informacji

 

facebook