Dodana: 30 listopad 2018 11:30

Zmodyfikowana: 30 listopad 2018 11:30

Startuje Przegląd Filmów Amatorskich Łapa 2018

Dom Kultury w Łapach zaprasza po raz 15-ty do spotkania z amatorską twórczością filmową Łapa 2018. Do udziału w konkursie zgłoszono 81 produkcji z różnych zakątków kraju. Popularna tematyka filmów to człowiek, jego emocje, pasje, słabości, pragnienia. Do części konkursowej zakwalifikowano 40 tytułów, kierując się jakością zdjęć, poprawnością montażu lub i wrażeniem artystycznym. 1 grudnia zaprezentowane zostaną wybrane i nagrodzone filmy stworzone w ciekawej i różnorodnej formie, technice i tematyce, przez twórców w różnym wieku.

Ilustracja do artykułu łapam.jpg

Projekcje rozpoczną się o godzinie 17:00 w łapskim sali Domu Kultury. Filmy będą prezentowane w dwóch blokach, w każdym zróżnicowana tematyka i forma przekazu dokument, fabuła, animacja, teledysk. Podsumowanie i wyniki konkursu - około godziny 20:00. 

Najlepsze prace wybierze jury: Jerzy Kalina - dziennikarz, reżyser filmów dokumentalnych, Jerzy Barańczuk - instruktor fotografii w Domu Kultury, Dariusz Gumowski - artysta plastyk.
 

W późniejszym terminie planowane są dodatkowe pokazy wybranych filmów na terenie innych placówek oświatowych i kulturalnych. 

Najistotniejsze w filmie to opowieść, emocje, postacie, nadzieja, miłość, gniew, strach, śmiech, piękno i parę innych podobnych rzeczy, które można mieć bez pieniędzy. Niskobudżetowe produkcje, są przekazem własnej, artystycznej wizji świata.
 

Zapraszamy w sobotę, 1 grudnia do spotkania z takim właśnie kinem. Wstęp wolny.

facebook