Dodana: 27 listopad 2018 12:52

Zmodyfikowana: 27 listopad 2018 12:52

Jazz na BOK-u: koncert Kari Sál – Betesda w Famie

Białostocki Ośrodek Kultury zaprasza 2 grudnia do Famy na koncert Kari Sál – Betesda. Usłyszymy liryczne jazzowe piosenki z mroźnej Islandii, piękny głos i niezwykłe aranżacje muzyczne. Początek o godz. 18.00. Bilety w przedsprzedaży.

Ilustracja do artykułu SB.JPG

Bilety: 20 zł – przedsprzedaż, 30 zł – w dniu koncertu, dostępne w kasie kina Forum (ul. Legionowa 5), kasie BOK/CLZ (ul. Warszawska 19) i na bilety.bok.bialystok.pl

Świetny album, a Kari Sal jest postacią, na którą powinniśmy już dziś zwrócić uwagę! – Marcin Kydryński

Kari Sál to doceniona w kraju i zagranicą wokalistka i aranżerka jazzowa, która w swojej muzyce łączy inspiracje rodzinnymi Bieszczadami oraz wielokulturowość Islandii, gdzie napisała większość swoich utworów. Zespół zaprezentuje materiał z debiutanckiej płyty Betesda, która ukazała się w 2017 r.

Kojący, ciepły głos, dojrzałe i harmonicznie spójne kompozycje jazzowe z elementami zarówno muzyki klasycznej i world music oraz teksty – autorskie oraz inspirowane apokryfami z połowy VI wieku to połączenie, które zachwyca i uspokaja słuchaczy. Wokalistce na scenie towarzyszyć będą uznani i nagradzani instrumentaliści: skrzypek Stanisław Słowiński (Grand Prix 39. Jazz Juniors), pianistka Kasia Pietrzko (tegoroczna laureatka Mateusza Trójki), kontrabasista Michał Kapczuk (Muzyk Roku 2015 wg Jazz Forum i laureat nagrody MKiDN za osiągnięcia artystyczne) oraz perkusista Patryk Dobosz (laureat nagrody indywidualnej Leszka Możdżera na Jazz Juniors 2009 oraz nagrody festiwalu Jazz Hoeilaart w Belgii).

Koncert odbywa się w ramach projektu Polski Jazz 360° realizowanego przez Fundację Polski Jazz. Jego celem jest propagowanie muzyki jazzowej poprzez ukazanie jej różnorodności i oswajanie z nią szerokiej publiczności. Projekt Polski Jazz 360° został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

za: bok.bialystok.pl

facebook