Dodana: 18 luty 2019 18:02

Zmodyfikowana: 19 luty 2019 12:31

Perły Zamościa w urzędzie marszałkowskim – wernisaż wystawy poplenerowej

We wrześniu ubiegłego roku, w ramach Europejskich Dni Współpracy (Program Polska-Białoruś-Ukraina) zorganizowano w Zamościu plener malarski, który zgromadził artystów z trzech krajów sąsiedzkich. Tygodniowa przygoda plenerowa zaowocowała pięknymi pracami ukazującymi zabytkową architekturę Zamościa. Od poniedziałku (18.02) można je oglądać w holu przed salą sejmikową w urzędzie marszałkowskim w Białymstoku.

Ilustracja do artykułu Wernisaż Perły Zamościa-03.jpg

Wystawę otworzył przewodniczący sejmiku Karol Pilecki w towarzystwie dyrektora Gabinetu Marszałka Województwa Podlaskiego Tomasza Szeweluka.

- Nie samym chlebem człowiek żyje, niezbędne do tego jest również piękno - mówił dyrektor Szeweluk podczas otwarcia wystawy. Dzięki temu, iż wernisaż obywał się tuż przed rozpoczęciem sesji sejmiku województwa podlaskiego uczestniczyli w nim radni wojewódzcy, dziennikarze lokalnych mediów, zaproszeni goście. W nastrój prac prezentowanych na wystawie wprowadził widzów Mirosław Ciesnowski - laureat stypendium artystycznego Marszałka Województwa Podlaskiego - przedstawiając znane utwory kultury polskiej, białoruskiej i ukraińskiej.  

Na wystawie można oglądać  około 25 prac wykonanych przez artystów z Polski, Białorusi i Ukrainy, wśród nich prace artystek z województwa podlaskiego - Elżbiety Grzybek i Grażyny Ostaszewskiej, które również były obecne podczas wernisażu.    

Wystawa, która obecnie gości w Białymstoku jest prezentowana w wielu miejscach kraju podczas wydarzeń kulturalnych i gospodarczych. W Galerii Samorządowej UMWP zostanie do 6 marca br. Wstęp wolny. 

Organizację pleneru zapewnił i sfinansował Oddział Programu Polska-Białoruś-Ukraina w Rzeszowie.

źródło: Departament Rozwoju Regionalnego UMWP
oprac.art

 

 

 

facebook