Dodana: 8 sierpień 2018 10:33

Zmodyfikowana: 10 sierpień 2018 12:15

Zapraszamy na kolejną odsłonę rozmów z cyklu "Wolność/Solidarność - 1918/1968" w Krasnogrudzie

W środę 8 sierpnia, gościem Krzysztofa Czyżewskiego będzie Basil Kerski - dyrektor Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. Basil Kerski jest współautorem wydanej w Oficynie Pogranicza książki Basil Kerski, Joanna Vincenz Świadek i historyk. Rozmowy z Arno Lustigerem.

Ilustracja do artykułu Basil Kerski_s.jpg

Kawiarnia literacka „Piosenka o Porcelanie”

Międzynarodowe Centrum Dialogu w Krasnogrudzie
8 sierpnia (środa) 2018
godz. 18.00

 

BASIL KERSKI - animator kultury, pisarz i politolog, od 2011 roku dyrektor Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. 

Jest wybitnym przedstawicielem kultury dialogu w stosunkach polsko-niemieckich, kieruje polsko-niemieckim magazynem „DIALOG”. Jest członkiem rady redakcyjnej olsztyńskiej „Borussii”, współwydawcą rocznika stosunków polsko-niemieckich „Inter Finitimos”. Cenionym publicystą, przez szereg lat współpracującym z paryską „Kulturą”. Jego wnikliwe eseje o Niemczech – wydane w zbiorze zatytułowanym „Otwarta brama. Niemcy między zjednoczeniem a końcem stulecia”, (Olsztyn 1999) dają polskiemu czytelnikowi znakomity wgląd w przemiany społeczne, jakie nastąpiły po zjednoczeniu Niemiec. 

Basil Kerski jest współautorem wydanej w Oficynie Pogranicza książki Basil Kerski, Joanna Vincenz Świadek i historyk. Rozmowy z Arno Lustigerem.

facebook