Dodana: 24 kwiecień 2018 13:37

Zmodyfikowana: 24 kwiecień 2018 13:45

„Niebieska chwila” Janiny Osewskiej z szansą na ORFEUSZA

Tomik poezji "Niebieska chwila" Janiny Osewskiej z Augustowa otrzymał nominację do Nagrody Poetyckiej im. K.I. Gałczyńskiego – ORFEUSZ. Publikację wydano dzięki stypendium Marszałka Województwa Podlaskiego i Burmistrza Miasta Augustowa.

Ilustracja do artykułu Janina Osewska.jpg

Do 7. edycji  Nagrody Poetyckiej im. K.I. Gałczyńskiego ORFEUSZ zgłoszono 240 tomików poetyckich wydanych w Polsce w 2017 roku. Na posiedzeniu, które odbyło się 23 kwietnia w Domu Literatury w Warszawie jury w składzie: Janusz Drzewucki, Antoni Libera, Bronisław Maj, Teresa Tomsia, prof. Jarosław Ławski (przewodniczący) nominowało dwadzieścia tomików, z których następnie wyłoni finałową piątkę oraz laureata Orfeusza Mazurskiego.
Laureatów VII edycji  Nagrody poznamy 25 maja.

 

W tomiku „Niebieska chwila” pojawia się motyw kształtowania relacji międzyludzkich określony jako budowanie mostów, o którego interpretację poproszono autorkę.
Jak mówi poetka: „Bardzo trudno teraz jest przechodzić przez mosty, które z definicji łączą. Niektórzy zostają na brzegach i nigdy przez taki most nie przejdą, a właśnie to przechodzenie przez most to nic innego, jak budowanie dobrych relacji, akceptacji oraz poszukiwanie dobra w innych. Jeżeli budujemy mosty miedzy sobą- mosty międzyludzkie - to budujemy też mosty do dobra i zawsze dochodzimy do czegoś, co jest pozytywne”.

czytaj też: Promocja książki Janiny Osewskiej „Niebieska Chwila”

 

 

oprac.ak (źródło: UM Augustów; www.orfeusz-nagroda.pl)

facebook