Dodana: 13 listopad 2017 14:02

Zmodyfikowana: 14 listopad 2017 08:47

Narodowy Instytut Dziedzictwa uruchomił portal samorzad.nid.pl

Pod koniec października 2017 roku Narodowy Instytut Dziedzictwa oficjalnie uruchomił portal samorzad.nid.pl, który jest praktycznym i łatwym w obsłudze narzędziem pomocnym władzom i pracownikom samorządowym w pozyskiwaniu sprawdzonych informacji dot. zarządzania dziedzictwem kulturowym na szczeblu gminnym.

Ilustracja do artykułu 538x0.jpg

Głównym celem portalu jest dostarczenie samorządowcom bardzo konkretnej wiedzy i informacji na temat dziedzictwa, jego ochrony oraz możliwości wykorzystania dla dobra mieszkańców i samej gminy, a także zarządzania przestrzenią publiczną, bowiem wiele polskich miast, miasteczek i wsi wciąż boryka się z problemem chaosu reklamowego, nieodpowiednim zagospodarowaniem terenów zielonych i miejsc pamięci.
Strona http://samorzad.nid.pl/ wraz z kampanią „Krajobraz mojego miasta” oraz szkoleniami dla gmin stanowi kompleksową ofertę Narodowego Instytutu Dziedzictwa adresowaną do lokalnych władz i instytucji zainteresowanych opieką nad zabytkami.

Na portalu http://samorzad.nid.pl/ znaleźć można m.in. fachowe informacje z takich dziedzin jak dziedzictwo, prawo, finanse, społeczeństwo a także przykładowe ścieżki rozwiązania specyficznych problemów mające charakter szczegółowych instrukcji.
Dopełnieniem strony są artykuły eksperckie prezentujące dobre przykłady zarządzania dziedzictwem akty prawne z omówieniem, filmy szkoleniowe oraz opisy metod i narzędzi przydatnych w ochronie dziedzictwa lokalnego i ogólnopolskiego.

 

 

facebook