Dodana: 19 lipiec 2018 13:48

Zmodyfikowana: 19 lipiec 2018 13:48

Nowe książki w języku angielskim oraz rosyjskim już dostępne w Książnicy Podlaskiej

Ponad 260 nowych książek i audiobooków w języku angielskim oraz 40 książek w języku rosyjskim jest już dostępnych w Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku. To pozycje przeznaczone dla dzieci, jak i dorosłych czytelników.

Ilustracja do artykułu nowe książki w książnicy (1).JPG

Oprócz tradycyjnych lekcji, jedną z form nauki może być czytanie bądź słuchanie książek, dlatego też starając się sprostać potrzebom i oczekiwaniom czytelników, zakupiono ponad 130 książek i audiobooków w języku angielskim. Wśród tytułów znalazły się angielskie wersje takich książek jak: „Gra o tron” George’a R. R. Martina, „Wojna i pokój” Lwa Tołstoja, „Pierwszy śnieg” Jo Nesbø, „Niezwykły przypadek doktora Jekylla i pana Hyde’a” Roberta L. Stevensona, „Ania z Zielonego Wzgórza” Lucy Maud Montgomery.

Ponad 130 książek w języku angielskim dla dzieci i młodzieży przekazała też Książnicy Podlaskiej biblioteka publiczna w Buckley (Hrabstwo Flintshire) w Wielkiej Brytanii. Podarowane publikacje to literatura piękna dla dzieci i młodzieży, książki ilustrowane, słowniki, książki przyrodnicze i geograficzne.

Woluminy te zostały wycofane z obrotu przez Buckley Library, są w dobrym stanie i z powodzeniem mogą służyć do rozwijania kompetencji językowych oraz zapoznania młodych Czytelników z książką brytyjską.

Nie zapomniano także o języku powszechnie używanym przez naszych wschodnich sąsiadów, czyli rosyjskim. W ostatnim czasie Książnica zakupiła 40 książek – dla dorosłych i dla dzieci. Wśród nich znalazły się takie tytuły jak: „Idiota” Fiodora Dostojewskiego, „Lolita” Vladimira Nabokova, „Doktor Żywago” Borisa Pasternaka, „Eugeniusz Oniegin” Aleksandra Puszkina czy baśnie Hansa Christiana Andersena dla dzieci.

Książki i audiobooki są dostępne w Wypożyczalni Głównej oraz Filiach nr: 4, 9 i 15.

Dostępność wybranych pozycji można sprawdzić, korzystając z KATALOGU PATRON lub telefonicznie:

Filia nr 4: tel. 085 67-92-141,

Filia nr 9: tel. 085 65-32-437,

Filia nr 15: tel. 085 74-25-953.

 

facebook