Dodana: 21 luty 2019 10:01

Zmodyfikowana: 21 luty 2019 15:56

Gala stypendystów – 21 lutego w Operze i Filharmonii Podlaskiej

Rekordowa liczba, bo aż 120 młodych artystów wyróżnionych stypendium Marszałka Województwa Podlaskiego spotka się z publicznością na gali w Operze i Filharmonii Podlaskiej 21 lutego br.

Ilustracja do artykułu foto-stypendia.jpg

Początkowo budżet na tegoroczne stypendia wynosił 200 tys. zł. Po ogłoszeniu naboru do urzędu wpłynęło 228 wniosków. Zarząd województwa zdecydował, że ze względu na tak duże zainteresowanie i pozytywne opinie komisji konkursowej warto zwiększyć kwotę stypendiów, a co i za tym idzie również ich liczbę: z 70 do 120. Tym samym z budżetu województwa na rok 2019 stypendyści otrzymają łącznie 360 tys. zł.  Każdy z wyróżnionych będzie otrzymywał 250 zł miesięcznie przez cały rok kalendarzowy.

Przypomnijmy, iż wśród stypendystów są dzieci i młodzież z terenu całego Podlaskiego: od Cieliczanki (gm. Supraśl) przez Putkowice Nadolne (gm. Drohiczyn) i Jankowo Młodzianowo (gm. Nowogród) aż po Żyrwiny (gm. Szypliszki). Talenty uczniów także są różnorodne: to plastyka (od malarstwa do projektowania strojów), film i animacja, wszelkie formy tańca (od ludowego po klasyczny), muzyka (zarówno gra na instrumentach, jak też śpiew), literatura, ale także teatr (w tym także reżyseria dźwięku i oświetlenia scenicznego) oraz recytacja (np. gwarą kurpiowską).

Stypendia Marszałka Województwa Podlaskiego dla uczniów uzdolnionych artystycznie przyznawane są od 2006 r. Początkowo było ich 30, z czasem liczba rosła – do tegorocznych 120 wyróżnionych. Uroczyste ich wręczenie nastąpi 21 lutego br. o godz. 11 na scenie głównej Opery i Filharmonii Podlaskiej.  

Art

Informacja dla stypendystów dot. podpisywania umów:

W celu zawarcia umowy należy przedłożyć do tutejszego Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego (ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1, III piętro, pokój 308 lub 306)  oświadczenie do celów podatkowych (w załączniku poniżej):

Podpisanie umów ze stypendystami odbywać się będzie po wcześniejszym ustaleniu terminu, w tym celu należy skontaktować się z pracownikiem Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Panią Anną Pietkiewicz tel. (85)6654 121 lub 162, e-mail: anna.pietkiewicz@wrotapodlasia.pl

UWAGA! Rodzice dzieci do lat 18 oraz uczniowie, którzy ukończyli lat 18 powinni zabrać ze sobą dowód osobisty.

 

facebook