Dodana: 12 wrzesień 2017 09:52

Zmodyfikowana: 12 wrzesień 2017 10:39

Białystok Interphoto 2017 – zdjęcia z całego świata w Białymstoku

„Granice tolerancji – to hasło Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Białystok Interphoto 2017. Wydarzenie jest organizowane w naszym mieście co dwa lata. W tym roku odbywa się już po raz trzeci. Do końca października praktycznie w całym mieście będzie można oglądać zdjęcia artystów z całego świata.

Ilustracja do artykułu Antanas Sutkus  1971_At the Baltic Sea. Giruliai.jpg

- Festiwal jako kontynuacja poprzedniej edycji, skierowany jest do szerokiej rzeszy odbiorców. W ramach wydarzenia trwającego ponad miesiąc, przedstawimy państwu zarówno profesjonalnych twórców badających nowe obszary fotografii i mediów pokrewnych, jak również fotografię pojmowaną jako prosty przekaz wizualny – podkreślają organizatorzy Festiwalu - Gościć będziemy znanych artystów z Białorusi, Czech, Estonii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Słowacji, Ukrainy, Węgier i Polski.
Zaprezentujemy młode pokolenie fotografów oraz współczesne nurty podejmowane w niektórych europejskich uczelniach artystycznych

Program Festiwalu znajduje się TUTAJ

Międzynarodowy Festiwal Białystok Interphoto 2017 został dofinansowany z budżetu województwa podlaskiego w wysokości 30 tys. zł.

 

fot.: Antanas Sutkus  1971_At the Baltic Sea. Giruliai

 

facebook