Dodana: 10 sierpień 2017 11:24

Zmodyfikowana: 10 sierpień 2017 11:24

"Mała Pasja, czyli historia o psie Pana Jezusa" na placu nad rzeką Białą

W czwartek, 10 sierpnia 2017 w ramach projektu Biała Czysta Kulturalna - rzeka dla mieszkańców na placu nad rzeką Białą przy ul. Włókienniczej będzie można zobaczyć wyjątkowy spektakl pod tytułem „Mała Pasja, czyli historia o psie Pana Jezusa", który zaprezentuje TEATR LATARNIA.

Ilustracja do artykułu malapasja.jpg

Scenariusz spektaklu został oparty na apokryficznym fragmencie „Chłopów” Władysława Reymonta i sprowadza się do opowieści, którą niespiesznie snuje biedny człowiek, własnoręcznie ciągnący wóz z całym swoim mizernym dobytkiem. Historia o zagubionym piesku stopniowo przechodzi w opowieść o pierwszym udomowionym psie, który towarzysząc Jezusowi w jego wędrówkach po świecie pogodził się z rodzajem ludzkim i już na zawsze został przyjacielem człowieka. „Mała Pasja…” to subtelna, wzruszająca i prosta opowieść, która dzięki harmonii użytych środków teatralnych staje się jednorodną w tonie uniwersalną przypowieścią o ludzkim istnieniu, cierpieniu i przyjaźni. - dr Halina Waszkiel / Akademia Teatralna w Warszawie.

 „Mała Pasja…" jest przedstawieniem impresaryjnym. Do tej pory spektakl był grany wielokrotnie dla różnorodnej publiczności – zarówno dziecięcej, jak i dorosłej na wielu festiwalach w kraju i za granicą. Spektakl był grany na deskach Teatru Dramatycznego w Białymstoku, a przez ponad 2 lata znajdował się w stałym repertuarze Teatru Wierszalin z Supraśla. Przedstawienie zostało nagrodzone Nagrodą Specjalną na 11 Międzynarodowym Festiwalu ZDARZENIA im. Józefa Szajny w Tczewie oraz zaproszone do Rzymu na RomaTeatroFestival

 

scenariusz i reżyseria: Paulina Karczewska, Mateusz Tymura

występują: Mateusz Tymura, Paulina Karczewska

wsparcie techniczne: Zbigniew Rusiłowicz

CZAS TRWANIA: 50 min.

WSTĘP WOLNY

Spektakl powstał w ramach prac studentów Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza (Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku) oraz dzięki wsparciu Prezydenta Miasta Białegostoku Wschodzący Białystok (stypendium dla Młodych Twórców przyznane Paulinie Karczewskiej)

Informacje: http://www.teatrlatarnia.pl/spektakle/mala-pasja/

Organizator: Fundacja TEATR LATARNIA w ramach projektu Biała Czysta Kulturalna - rzeka dla mieszkańców

Projekt „Biała Czysta Kulturalna..” realizowany jest dzięki wsparciu z programu LECHSTARTER realizowanego przez Lech #lechstarter

partner generalny projektu: Galeria Jurowiecka

Zachęcamy do zabrania ze sobą koców, karimat, materaców i leżaków.

 

 

facebook