Dodana: 5 październik 2018 14:49

Zmodyfikowana: 5 październik 2018 14:51

V WKG. Projekt EEC – Liderzy Przyszłości – tancerze, sportowcy, muzycy i bloger finansowy

Wschodni Kongres Gospodarczy w Białymstoku po raz czwarty stałe się okazją do spotkań młodzieży z praktykami biznesu oraz artystami. Projekt EEC – Liderzy Przyszłości, inicjatywa Grupy PTWP SA współorganizowana przez Podlaską Fundację Rozwoju Regionalnego, ma na celu promocję wiedzy o gospodarce oraz przedsiębiorczości.

Ilustracja do artykułu IMG_3478.JPG

W tym roku z kilkusetosobową grupą młodzieży spotkali się Michał Szafrański autor książek i bloga finansowego jak oszczędzać pieniądze; Justyna Cichosz i Gracjan Konstantynowicz zawodowa para taneczna, instruktorzy tańca z Klubu Tanecznego Kadryl; Wojciech Nowicki, Kuba Kozłowski, Jagoda Tomaszewska i Patrycja Gryko – sportowcy oraz Barbara Piekut, projektantka mody. Przez całe spotkanie muzycznie udzielali się Cira & Kubik.

Spotkanie rozpoczął Wicemarszałek Maciej Żywno i to on powitał przyszłych liderów:

- Jesteście dla nas bardzo ważni, bo to wy jesteście przyszłymi liderami, jesteście przyszłością naszego regionu i w was jest nadzieją, że będzie się dobrze rozwijał.

Michał Szafrański opowiedział co robił w wieku szkoły średniej i na studiach, jak zarobił pierwsze pieniądze, jak przebiegały u niego studia i czy warto studiować, a także dlaczego podjął decyzję o porzuceniu dobrze płatnej pracy na etacie, by zacząć bloga.

Radził uczyć się angielskiego tak, by się nim biegle posługiwać, w pracy – jeść chleb z niejednego pieca, czyli próbować różnej, by zdobywać doświadczenie i wybrać najlepszą, zacząć pracować jak najwcześniej, nie przedłużać studiów i znaleźć mistrza. Zachęcał tez do kupienia jego książki, bo z każdego sprzedanego egzemplarza jest fundowany jeden posiłek dla dzieci (stąd jego koszulka z pajacykiem).

- Jeśli ktoś odnosi sukces, to też odpowiada za to, by pomagać innym, którzy nie mieli tyle szczęścia – tłumaczył.

Po nim na scenę weszli tancerze z Kadryla, największego klubu tanecznego w naszym regionie.

Choreografię do ich występu przygotowali Justyna Chichosz i Gracjan Konstantynowicz – zawodowa para taneczna z licznymi osiągnięciami i tytułami, instruktorzy tańca z Kadryla.

Po nich raper zapowiedział muzycznie sportowców. Na cenę weszli Jagoda Tomaszewska i Patrycja Gryko – oraz Kuba Kozłowski – pływak i Wojciech Nowicki, lekkoatleta mistrz w rzucie młotem, złoty medalista.

- Trzeba iść małymi kroczkami do celu. To jest sukces w wielu dziedzinach – powiedział Wojciech Nowicki.

Kubę Kozłowskiego, który choruje na porażenie mózgowe, na basen mama zaprowadziła pierwszy raz i okazało się, że w wodzie Kuba dobrze się czuje. Z czasem się przerodziło w pasję, w sport. Konie i strzelanie z łuku to domena dziewcząt weszli Jagoda Tomaszewska i Patrycja Gryko

Barbara Piekut, projektantka mody, rodem z Łap, ostatnio goszcząca w Mediolanie pokazała, z pomocą swoich modelek kolekcję i opowiedziała o swojej drodze zawodowej.

Na koniec spotkania tanecznym krokiem na scenę weszli marszałek Jerzy Leszczyński, prezydent Tadeusz Truskolaski prezes Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego Andrzej Parafiniuk by pozdrowić młodych ludzi, którzy przyszli na spotkanie z liderami.

Projekt EEC – Liderzy Przyszłości zainicjowany został w 2014 roku w Katowicach podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego i jest obecnie kontynuowany na Śląsku. W zorganizowanych w ramach tego przedsięwzięcia spotkaniach udział wzięło już kilka tysięcy studentów. W białostockiej odsłonie projekt kierowany jest do młodzieży uczącej się w szkołach średnich oraz studentów.

(at)

 

facebook