Dodana: 15 październik 2018 14:01

Zmodyfikowana: 15 październik 2018 14:01

Rusza rekrutacja do Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego

We wtorek, 16 października, rusza rekrutacja do Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego. To inicjatywa Politechniki Białostockiej skierowana do uczniów szkół podstawowych klas IV-VI. Na naszych zajęciach mali "studenci" uczą się podstaw programowania, robotyki, konstruowania, projektowania przestrzeni miejskiej, poznają tajniki dziennikarstwa radiowego. Dowiadują się, jak inżynierowie pomagają osobom niepełnosprawnym. Poznają Politechnikę Białostocką. Zbierają zaliczenia w indeksach i przekonują się, że nauka może być pasjonująca i z pewnością nie jest nudna. Program uzupełniają zajęcia organizowane przez partnerów projektu: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku, Galerię Arsenał w Białymstoku, Narodowy Bank Polski, Urząd Komunikacji Elektronicznej, Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej.

Ilustracja do artykułu PUD2018.JPG

Do tej pory PUD ukończyło i dyplomy odebrało około 1000 "żaków". W tym roku ta niezwykle popularna inicjatywa obejmie uczniów z Białegostoku, Bielska Podlaskiego, Hajnówki, Siemiatycz i Sokółki.

W Białymstoku rekrutacja prowadzona będzie drogą elektroniczną w godzinach 10:00 - 10:30. W tym czasie należy wysłać na adres pbbud@pb.edu.pl wcześniej pobrany i wypełniony formularz (zasady rekrutacji i formularz na stronie: http://pbbud.pb.edu.pl/rekrutacja) . Do tej pory limit miejsc wyczerpywany był w ciągu kilku pierwszych minut po rozpoczęciu rekrutacji. W tym roku szansę na niezwykłą przygodę z nauką będzie miało 50 uczniów z białostockich szkół.
 
W pozostałych gminach: w Bielsku Podlaskim, Hajnówce, Siemiatyczach i Sokółce rekrutację prowadzić będą lokali organizatorzy - czyli samorządy. Tam rodzice powinni wypełnione formularze złożyć w sekretariatach szkół, do których uczęszczają uczniowie. Burmistrzowie powołają specjalne komisje rekrutacyjne. Jeżeli zgłosi się więcej chętnych, o przyjęciu do projektu zdecyduje losowanie. Tylko w przypadku Sokółki - decydować ma kolejność zgłoszeń.

W sumie w tym roku akademickim PUD zaprasza 300 studentów. Warto podkreślić, że inicjatywę wspierają finansowo i organizacyjnie władze samorządowe Białegostoku, Bielska Podlaskiego, Hajnówki, Siemiatycz i Sokółki. Zajęcia odbywać się będą w weekendy, głównie na terenie Politechniki Białostockiej. Inauguracja - 24 listopada.

facebook