Dodana: 30 sierpień 2017 15:11

Zmodyfikowana: 30 sierpień 2017 15:11

Powołanie dyrektorów Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach i Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Łomży

Bogdan Dyjuk, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego, wręczył dzisiaj (środa 30 sierpnia) akty powierzenia obowiązków dyrektorów: pani Lidii Kłoczko w Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach i panu Bernardowi Zbigniewowi Kossakowskiemu w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Łomży.

Ilustracja do artykułu glowne.jpg

- Zwyciężyliście państwo w drodze postępowania konkursowego i pozostał mi jedynie miły akcent wręczenia uchwały Zarządu Województwa Podlaskiego dotyczącej powierzenia Wam obowiązków dyrektora – mówił w czasie krótkiego spotkania z nowo powołanymi dyrektorami Bogdan Dyjuk.

Gratulacje nowym szefom instytucji oświatowych województwa złożyła też dyrektor Departamentu Edukacji Sportu i Turystyki UMWP Agnieszka Godlewska. Spotkanie zakończyło się omówieniem czekających nowych dyrektorów wyzwań i planów w czekającej ich 5-letniej kadencji.

Przypomnijmy, że Bernard Zbigniew Kossakowski jest dyrektorem Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Łomży nieprzerwanie od 1 września 2007 r. Tym razem w drodze konkursu powołano go na kolejną kadencję, tj. na 5 lat szkolnych od 1.09.2017 do 31.08.2022 r.

Pan Bernard Zbigniew Kossakowski jest nauczycielem dyplomowanym z 31-letnim stażem pracy pedagogicznej. Ukończył studia magisterskie na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Opolu w zakresie wychowania technicznego (specjalność nauczycielska). Ponadto posiada:

  • studia podyplomowe w zakresie zarządzania oświatą – Uniwersytet w Białymstoku,
  • studia podyplomowe w zakresie Przedsiębiorczości dla Nauczycieli – Politechnika Białostocka,
  • kurs kwalifikacyjny przygotowujący do sprawowania nadzoru pedagogicznego – CEN w Białymstoku.

Z kolei Lidia Kłoczko na stanowisku dyrektora CEN w Suwałkach zastąpi Barbarę Radziszewską, której kadencja wygasa z dniem 31 sierpnia 2017 r.

Pani Lidia Kłoczko jest nauczycielem dyplomowanym z 28-letnim stażem pracy pedagogicznej. W drodze konkursu powołano ją na kolejną kadencję, tj. na 5 lat szkolnych od 1.09.2017 do 31.08.2022 r.

Ukończyła studia magisterskie na Wydziale Humanistycznym Filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku w zakresie filologii polskiej. Ponadto posiada:

  • studia podyplomowe w zakresie Pomiaru Dydaktycznego i Egzaminowania – Uniwersytet Gdański,
  • studia podyplomowe w zakresie Przygotowania kadry do prowadzenia kształcenia ustawicznego na odległość – Uniwersytet Warszawski,
  • kurs kwalifikacyjny dla oświatowej kadry kierowniczej – CEN w Suwałkach,
  • kurs kwalifikacyjny przygotowujący do pracy edukatorskiej – ODN w Łomży,
  • kurs kwalifikacyjny przygotowujący do sprawowania nadzoru pedagogicznego – CEN 
    w Białymstoku.

 

facebook