Dodana: 14 listopad 2018 08:00

Zmodyfikowana: 14 listopad 2018 08:00

Odkrywaj zmiany klimatu z Politechniką Białostocką w Ełku

Już w najbliższy czwartek, 15 listopada, w Parku Naukowo-Technologicznym w Ełku, uczniowie szkół podstawowych i średnich będą mogli porozmawiać o zmianach klimatu i zanieczyszczeniu powietrza. Obejrzą sprzęt, który wykorzystuje się do badania produkcji biogazu oraz do badania gazów cieplarnianych. Dowiedzą się, jak uruchomić kreatywne myślenie i wezmą udział w warsztatach z kreatywnego rozwiązywania problemów.

Ilustracja do artykułu Odkrywaj-z-Politechnika_Elk.JPG

To doskonała okazja by poznać algorytm wynalazku zwany Teorią Rozwiązywania Innowacyjnych Zadań (TRIZ). Podczas warsztatów uczniowie będą mieli okazję "ruszyć głową" - zapewnia dr inż. Jerzy Sienkiewicz. Na koniec studenci architektury wyjaśnią różnice pomiędzy architektami, urbanistami, planistami, architektami krajobrazu i wnętrz. Opowiedzą, czym zajmują się poszczególni specjaliści i jak ich praca wpływa na jakość życia nas wszystkich, wygląd otoczenia, komfort życia. Podczas części warsztatowej uczniowie będą mogli wcielić się w architektów.
 
Odkrywaj z Politechniką - to wspólny projekt realizowany przez Park Naukowo-Technologiczny w Ełku oraz Politechnikę Białostocką, skierowany do młodzieży szkolnej z Ełku i okolic. Co kwartał organizowane będą spotkania z naukowcami i studentami z Politechniki Białostockiej. Prezentacje, wykłady, warsztaty pomogą uczniom rozwinąć wyobraźnię i zainteresowania przedmiotami ścisłymi.

Park Naukowo-Technologiczny w Ełku, czwartek, 15 listopada od godz. 10:00.

Wstęp wolny.

facebook