Dodana: 1 sierpień 2017 20:02

Zmodyfikowana: 4 sierpień 2017 09:21

Nowi dyrektorzy ośrodków edukacyjnych w Łomży i Suwałkach

Zarząd Województwa Podlaskiego powołał dziś, 1 sierpnia dyrektorów Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach oraz Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Łomży. Lidia Kłoczko i Bernard Zbigniew Kossakowski to nowi dyrektorzy tych placówek. Wybór zarządu jest zgodny z rekomendacją komisji konkursowych.

Ilustracja do artykułu news-18001-29604.jpg

Kadencja dotychczasowych dyrektorów wygasa z dniem 31 sierpnia br. W związku z tym zarząd ogłosił konkursy na te stanowiska i 5 lipca br. komisje wyłoniły kandydatów na stanowiska dyrektorskie. Zarząd województwa zgodnie z rekomendacjami komisji i zapisami prawnymi powierzył dziś stanowiska dyrektorów placówek w Łomży i Suwałkach:

- Pani Lidia Kłoczko – będzie nowym dyrektorem Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach.  To nauczyciel dyplomowany z 28-letnim stażem pracy pedagogicznej. Ukończyła studia magisterskie na Wydziale Humanistycznym Filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku na kierunku filologia polskiej. Skończyła również szereg studiów podyplomowych związanych z oświatą, nadzorem pedagogicznym oraz praca edukatorską.

- Pan Bernard Zbigniew Kossakowski - to dyrektor Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Łomży, który po raz kolejny obejmuje to stanowisko.  Dyrektorem w łomżyńskim ODN-ie jest nieprzerwanie od 1 września 2007 r. Jest nauczycielem dyplomowanym z 31-letnim stażem pracy. Absolwent Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu; specjalność wychowanie techniczne. Ukończył również studia podyplomowe zarządzania oświatą oraz Przedsiębiorczości dla Nauczycieli a także kurs kwalifikacyjny przygotowujący do sprawowania nadzoru pedagogicznego.  

Obydwoje będą kierować swoimi placówkami od dnia 1 września 2017r. do 31 sierpnia 2022r.

 

art

facebook