Dodana: 3 grudzień 2018 08:47

Zmodyfikowana: 3 grudzień 2018 08:47

Międzynarodowo i świątecznie na Politechnice Białostockiej

17 przedstawicieli 11 uczelni z 10 krajów odwiedzi Politechnikę Białostocką podczas International Staff Week. Wydarzenie odbędzie się w dniach 3-7 grudnia 2018. To szansa na lepsze poznanie i nawiązanie współpracy z partnerskimi uczelniami z Albanii, Algierii, Białorusi, Ekwadoru, Indonezji, Malezji, Meksyku, Paragwaju, Serbii, oraz Wietnamu.

Ilustracja do artykułu politechnika-02.jpg

Spotkanie dla uczelni partnerskich w Programie Erasmus+ już po raz piąty zorganizuje Biuro ds. Współpracy Międzynarodowej. Wśród uczestników International Staff Week są m.in. rektorzy, dziekani wydziałów, nauczyciele akademiccy i pracownicy biur współpracy międzynarodowej z 11 ośrodków akademickich z całego świata. Nasi goście mają okazję poznać Politechnikę Białostocką, uczestniczyć w spotkaniach na wydziałach, a także poprowadzić zajęcia dla naszych studentów.

3 grudnia o godzinie 11:00  na Wydziale Informatyki (w auli W12B) nasi goście zaprezentują swoje  uczelnie.  4 grudnia (wtorek) wezmą udział w tradycyjnym świątecznym spotkaniu z Prezydentem Białegostoku.  Od siedmiu lat prezydent Tadeusz Truskolaski spotyka się się ze studiującymi na Politechnice Białostockiej obcokrajowcami tuż przed świętami. To wydarzenie obfituje w wiele niezwykłych atrakcji. Będą życzenia dla i … do Prezydenta, prezenty, tańce i wspólne śpiewanie kolęd. Studenci budować będą choinkę, tworzyć najdłuższy łańcuch… i prezentować swoje świąteczne tradycje. W tym roku przyszedł czas na opowieść o świętach w Zimbabwe.

facebook