Dodana: 4 wrzesień 2017 15:52

Zmodyfikowana: 4 wrzesień 2017 15:52

Inauguracja roku szkolnego 2017/2018 w Szkole Policealnej Nr 1 Ochrony Zdrowia w Białymstoku

Bogdan Dyjuk, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego wziął udział w inauguracji roku szkolnego Szkoły Policealnej Nr 1 Ochrony Zdrowia w Białymstoku, dla której organem prowadzącym jest samorząd województwa podlaskiego. W tym roku w tej szkole swoją edukację kontynuować będzie ponad 500 osób, które zawód będą mogły zdobyć na 17 kierunkach kształcenia.

Ilustracja do artykułu IMG_6409.JPG

- Warto podkreślić, że Szkoła Policealna nr 1 Ochrony Zdrowia w Białymstoku jest jedyną tego typu szkołą publiczną w Podlaskiem, prowadzoną przez samorząd województwa podlaskiego – podkreślał w czasie swojego przemówienia Bogdan Dyjuk. I zwracając się już bezpośrednio do uczniów powiedział: - Rozpoczynacie dzisiaj kolejny rok szkolny, ta różnorodność kierunków wymaga odpowiednich warunków nauczania. Przez ostatnie lata udało się zorganizować szereg przedsięwzięć, które wpłynęły na poprawę warunków nauczania, a w przyszłości planujemy przeznaczyć kolejne środki na poprawę infrastruktury szkoły. Widzimy bowiem szkołę jako przyszłe Centrum Kształcenia Kadr Medycznych i Społecznych i myślę, że jesteśmy już u progu, by takie centrum stworzyć. Dalej, jako samorząd podtrzymujemy słowa, że jest to szkoła o wielkim znaczeniu i naszym celem jest by była ona liderem wśród całej rzeszy szkół policealnych.

Jak podkreślił Bogdan Dyjuk, wiele z kierunków na których kształci szkoła daje w przyszłości zawody cieszące się olbrzymim zainteresowaniem na rynku pracy.

- Trzeba to tylko umiejętnie wykorzystać ten czas nauki, aby to co się chce robić w przyszłości, było możliwe do osiągniecia dzięki nauce tutaj. Życzę, żeby wasze umiejętności i zdolności były też zauważane na olimpiadach ogólnopolskich. Jak mówił starożytny filozof: wykształcenie jest to szczególne bogactwo którego nas nikt nigdy nie pozbawi. Dbajcie o to, by znaleźć dobry fach żeby znaleźć pracę i w Polsce i za granicą - mówił Bogdan Dyjuk.

Kierunki kształcenia: Asystent osoby niepełnosprawnej, Asystentka stomatologiczna, Higienistka stomatologiczna, Opiekun w DPS, Opiekunka dziecięca, Opiekun medyczny, Opiekunka środowiskowa, Ortoptystka, Protetyk słuchu, Technik BHP, Technik dentystyczny, Technik elektroradiolog, Technik farmaceutyczny, Technik masażysta, Technik sterylizacji medycznej, Technik usług kosmetycznych, Terapeuta zajęciowy.

 

facebook