Dodana: 14 maj 2018 11:07

Zmodyfikowana: 14 maj 2018 11:07

I miejsce najmłodszych członków SumoMasters w Jurabot 2018

Drużyna SumoMasters z Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej wygrała międzynarodowe zawody Jurabot 2018 w Krasiejowie w województwie opolskim (12 maja). To jedyny konkurs robotyczny w Polsce, podczas którego zwycięzcy mogą otrzymać zaproszenie na All-Japan Robot-Sumo Tournament w Japonii, dlatego przyciągają zawodników z wielu krajów. Do Krasiejowa przyjechali m.in. zawodnicy z Rumunii - z nadzieją na uzyskanie zaproszenia do Japonii i z chęcią rewanżu za ostatnią porażkę w Cluj Napocca. W Rumunii udało się pokonać gospodarzy jedynie drużynie Politechniki Białostockiej.

Ilustracja do artykułu Jurabot (7).jpg

W sobotnich zawodach udział wzięli jedynie najmłodsi członkowie SumoMasters: Paulina Łapińska, Marcin Dziubek oraz Łukasz Kotarski. Przygotowali oni 4 konstrukcje na maty metalowe: Masakrator, Speedster, Ace oraz najnowszy robot Javelin. Najlepszy okazał  się Javelin, który w finale pokonał rumuński robot Cheetach. Trzecie miejsce zajął robot ACE. 

- Zawody te były sprawdzianem nowych członków drużyny SumoMasters. W walkach na matach nie mogli liczyć na podpowiedzi starszych kolegów z zespołu. Decyzje jak prawidłowo ustawić robota czy jaką wybrać taktykę podejmowali sami, opierając się jedynie na swojej wiedzy i dotychczasowym niewielkim doświadczeniu zdobytym w Rybniku i Cluj Napocca. Po wygranej w Jurabot 2018, jestem przekonany, że nowi członkowie zespołu odniosą jeszcze niejeden sukces  - mówi dr inż. Rafał Grądzki - opiekun drużyny SumoMasters.

Dzięki zwycięstwu w sobotnich zawodach drużyna SumoMasters otrzymała drugie oficjalne zaproszenie na prestiżowe zawody w Japonii odbywające się pod koniec roku.

facebook