Dodana: 14 listopad 2017 13:00

Zmodyfikowana: 14 listopad 2017 13:00

Dzień Kulturoznawczy na Uniwersytecie w Białymstoku

Będą ciekawe warsztaty, wykłady, quizz i zwiedzanie siedziby Wydziału Pedagogiki i Psychologii UwB. Pracownicy Kulturoznawstwa na Uniwersytecie w Białymstoku zaprosili uczniów szkół ponadgimnazjalnych na Dzień Kulturoznawczy. To dla młodzieży okazja, by przekonać się, czym zajmuje się ta dyscyplina nauki i poczuć akademicką atmosferę. Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek (16.11.2017). Potrwa od godz. 10.00. do 13.30.

Ilustracja do artykułu dzien kulturoznawczy_plakat-1m.jpg

Na początek, podczas 45-minutowego wykładu, dr Wojciech Siwak spróbuje odpowiedzieć na pytanie, czy wirtualna rzeczywistość to medium jutra. Potem uczestnicy spotkania będą mogli wziąć udział w kulturoznawczym quizie, a następnie zwiedzą aulę dydaktyczno-widowiskową WPiP. Prof. UwB Marzanna Morozewicz oprowadzi ich też po swojej wystawie malarskiej. O 12.00 rozpocznie się praca w grupach. Uczniowie mają do wyboru wykład prof. UwB Alicji Kisielewskiej o uniwersyteckim savoir vivre lub jeden z 6 warsztatów: filmowy, arteterapii, emisji głosu, poświęcony dramie, cyfrowej produkcji muzyki lub pisaniu Haiku.

Wykłady i większość warsztatów poprowadzą pracownicy kulturoznawstwa. Zapisy potrwają do południa w środę (15.11), ale chętni muszą się spieszyć - na niektóre zajęcia jest już komplet chętnych. Zgłaszać się można za pośrednictwem strony internetowej. Tam też można znaleźć komplet informacji o Dniu Kulturoznawczym na UwB.

Studia na kierunku kulturoznawstwo zostały uruchomione na Uniwersytecie w Białymstoku od roku akademickiego 2011/2012. To kierunek międzywydziałowy, realizowany przez Wydział Filologiczny oraz Wydział Pedagogiki i Psychologii. W tej chwili na studiach I oraz II stopnia łącznie kształci się na nim 187 osób. Jak można przeczytać na stronie kulturoznawstwa UwB - „Wiedza, jaką kulturoznawstwo oferuje studentom, pozwala rozumieć mechanizmy współczesnej kultury. Ale, przede wszystkim, uczy umiejętności twórczego działania w tejże kulturze.”

Pliki do pobrania

facebook