Dodana: 29 listopad 2018 14:56

Zmodyfikowana: 29 listopad 2018 15:02

48 milionów złotych z RPO na kształcenie zawodowe dla PWSIiP w Łomży

Nowe pracownie zawodowe, laboratoria i warsztaty szkolne, świetnie wyposażona baza dydaktyczna, szkoły współpracujące z pracodawcami – tak ma być w regionie. Dziś, 29 listopada Zarząd Województwa przyznał 2,5 miliona dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego dla Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Tym samym wyczerpał pulę konkursu na inwestycje w szkolnictwo zawodowe.

Ilustracja do artykułu WSIiP w Łomży.jpg

Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki  i Przedsiębiorczości w Łomży przeznaczy 2,5 mln zł dofinansowania na zakup wyposażenia na wydziałach: nauk społecznych i humanistycznych,  informatyki i nauk o żywności, nauk o zdrowiu oraz na przebudowę i adaptację istniejących pomieszczeń pod tworzone Centrum Symulacji Medycznych. Z projektu skorzystają studenci PWSIiP, którzy już podczas nauki zapoznają się z praktycznymi aspektami pracy zawodowej zgodnie z wybranym kierunkiem kształcenia. Projekt zakłada również współpracę z regionalnymi przedsiębiorcami. Wartość inwestycji wynosi 3,1 mln zł, z czego 2,5 mln zł pochodzi z RPOWP 2014-2020.

To już ostatni projekt, który został oceniony w konkursie z poddziałanie 8.2.1 (na inwestycje w infrastrukturę kształcenia zawodowego i ustawicznego). Zarząd Województwa Podlaskiego podjął bowiem decyzję dotyczącą częściowego rozstrzygania wyników konkursu, a tym samym sukcesywnego wyboru projektów do dofinansowania.  Łącznie z dzisiejszym, ostatnim już projektem, dofinansowanie otrzymało 21 inwestycji, wartych 56,7 mln zł, natomiast dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego wyniosła 47,6 mln zł.

 (bl oprac. at)

facebook