Dodana: 20 kwiecień 2018 21:25

Zmodyfikowana: 20 kwiecień 2018 21:25

24 kwietnia Dzień Otwarty Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej

Wystawa robotów skonstruowanych przez uczniów, lekcje pokazowe z chemii i robotyki, wybuchowe eksperymenty pod hasłem "Pamiętaj chemiku młody", warsztaty teatralne, do tego rozgrywki z e-sportowym teamem Valkyria oraz helowe łamańce językowe - to tylko część atrakcji w ramach Dnia Otwartego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej.

Ilustracja do artykułu El-Robo-Mech I miejsce.png

Już po raz trzeci Liceum Ogólnokształcące Politechniki Białostockiej zaprasza uczniów klas gimnazjalnych na Dzień Otwarty. Będzie można obejrzeć sale lekcyjne, poznać nauczycieli, porozmawiać z uczniami LO PB, wziąć udział w turnieju robotów sumo, obejrzeć wystawę prac koła fotograficznego.

Liceum Ogólnokształcące Politechniki Białostockiej powstało z myślą o zdolnych i ambitnych uczniach zainteresowanych nauką przedmiotów ścisłych, chcących korzystać z nowoczesnych technologii oraz z doskonale wyposażonej bazy dydaktycznej Politechniki Białostockiej. Mimo, że szkoła stawia szczególny nacisk na naukę przedmiotów ścisłych, uczniowie doskonale realizują się także w artystycznych i humanistycznych dziedzinach - fotografują, zdobywają nagrody w konkursach literackich albo pomagają tworzyć scenografie do spektakli … w Szczecinie. Uczeń drugiej klasy Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej, Patryk Ekonomiuk przygotował scenografię do prezentacji szczecińskiego teatru KANA. Karolina Rogalewska, Milena Czemierys, Oliwia Kibitlewska, Matylda Soja i Natalia Picewicz napisały zbiór opowiadań "Prześnienie". Ich praca została doceniona w ogólnopolskim konkursie literackim "Misja - książka!".

Tydzień temu dwóch uczniów z Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej - Jakub Kojło i Mateusz Siemieniuk - zostało laureatami konkursu "Matematyka stosowana", organizowanego przez Centrum Popularyzacji Matematyki SIGNUM działające przy Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej. Nagrodą za ponadprzeciętną wiedzę i umiejętności matematyczne są Indeksy na Politechnikę Białostocką. To nie jedyne indeksy, którymi mogą pochwalić się uczniowie LO PB.
Kilka dni temu 2 zespoły z LO PB wróciły z indeksami z rozstrzygnięcia konkursu El-Robo-Mech organizowanego wspólnie przez Wydział Elektryczny i Wydział Mechaniczny Politechniki Białostockiej: pierwsze miejsce zajął  Quadruped - czworonożny robot zaprojektowany przez Marka Mierzwińskiego, Kacpra Zaleskiego i Macieja Niszczota. Trzecie miejsce zajął łazik - asystent niepełnosprawnych przygotowany przez zespół w składzie: Jan Dobkowski, Gabriel Marques, Mateusz Węcławski.

Obecnie w dwóch rocznikach Liceum Politechniki Białostockiej kształci się ponad 100 uczniów. Jak dołączyć do tego uzdolnionego grona - o tym będzie można dowiedzieć się 24 kwietnia podczas Dnia otwartego LO PB.

Dzień Otwarty w Liceum Ogólnokształcącym Politechniki Białostockiej
Wtorek, 24 kwietnia 2018 r., godz. 14:00
ul. Wiejska 45A, Białystok

facebook