Dodana: 26 lipiec 2017 10:40

Zmodyfikowana: 26 lipiec 2017 10:40

„Kolory Prawosławia. Polska”. Promocja albumu fotograficznego w Wilnie, Helsinkach, Petersburgu i Moskwie

W piątek, 14 lipca prawosławna grupa młodzieży, sympatyków i wolontariuszy serwisów cerkiew.pl i orthphoto.net oraz chórzystów z Białegostoku wyruszyła na północ Europy, by uczestniczyć w oficjalnych otwarciach wystawy „Kolory Prawosławia. Polska” w czterech miastach: Wilnie, Helsinkach, Petersburgu i Moskwie.

Ilustracja do artykułu DSC00138.jpg

Po raz kolejny projekt ‘’Kolory Prawosławia. Polska „ Stowarzyszenia Orthnet wyruszył promować to co w kulturze prawosławia najpiękniejsze. Wystawa oprawiona przepięknym śpiewem chóru młodzieżowego z Katedry św. Mikołaja w Białymstoku pod dyrekcją Joanny Jurczuk, została już zaprezentowana w Wilnie (w piątek, 14 lipca), przy Monasterze Świętego Ducha i Helsinkach (16 lipca), przy cerkwii Zaśnięcia Najświętszej Bogurodzicy.

Kolejnym etapem podróży jest wizyta w Petersburgu i Moskwie.

 

„Kolory Prawosławia. Polska” w postaci albumowej ukazał się pierwotnie w 2011 roku jako wydanie Warszawskiej Metropolii Prawosławnej we współpracy z portalem www.orthphoto.net. Obecne, trzecie wydanie wzbogaca poprzednie o nowe fotografie. Całość stanowi niezwykłą podróż opowiadającą o Prawosławiu w Polsce. Na 146 fotografiach autorstwa 57 fotografów pokazane zostało Prawosławie widziane obiektywem, ale i sercem.

 

Zobacz też:

https://www.wrotapodlasia.pl/pl/kultura/kultura_sztuka/-kolory-prawoslawia-polska-promocja-albumu-fotograficznego.html 

facebook