Dodana: 10 lipiec 2006 09:39

Zmodyfikowana: 10 lipiec 2006 09:39

Laureaci Podlaskiej Marki Roku

W tym dziale prezentują się laureaci dotychczasowych edycji  konkursu Podlaska Marka Roku.

Edycja 2007

SMAK
SMAK ROKU 2007 – Karp pieczony z borowikami zgłoszony przez Dom Pracy Twórczej w Wigrach
I WYRÓŻNIENIE – Szynka Puńska zgłoszona przez Przedsiębiorstwo „Lech” Garmażeria Staropolska Lech Zwolan
II WYRÓŻNIENIE – Deser tatarski „ Listkowiec” z herbatą „Kruszynianką” – zgłoszony przez Dżanettę Bogdanowicz Agroturystyka „ Tatarska Jurta”
Zwycięzca plebiscytu internetowego – Pieczone pierogi zgłoszone przez Panią Annę Okulczyk

POMYSŁ

POMYSŁ ROKU 2007 – Inicjatywa klastrowa „ Naturalnie z Podlasia” zgłoszona przez Stowarzyszenie Klaster spożywczy „ Naturalnie z Podlasia”
I WYRÓŻNIENIE – Dni Sztuki Współczesnej zgłoszone przez Białostocki Ośrodek Kultury
II WYRÓŻNIENIE – „Zorganizowanie w Białymstoku 94 Światowego Kongresu Esperanto” zgłoszenie Urzędu Miejskiego w Białymstoku
Zwycięzca plebiscytu internetowego – Galeria im. Tamary Sołoniewicz w Narewce zgłoszona przez Urząd Gminy w Narewce

MIEJSCE

MIEJSCE ROKU 2007 – Agroarena w Szepietowie zgłoszona przez Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie
I WYRÓŻNIENIE – Bulwary spacerowe nad rzeką Nettą i jeziorem Necko w Augustowie zgłoszone przez Urząd Miejski w Augustowie
II WYRÓŻNIENIE – Odnowiony Rynek Miejski  zgłoszony przez Urząd Miejski w Białymstoku
Zwycięzca plebiscytu internetowego – Agroarena w Szepietowie zgłoszona przez Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

************************************************
Edycja 2006

SMAK
SMAK ROKU 2006 – Kindziuk zgłoszony przez PMB S.A
I WYRÓŻNIENIE – Kwas Chlebowy zgłoszony przez Spółdzielnię Produkcyjno-Handlowa „KRYNKA” oraz ex quo Wędzonka chłopska zgłoszona przez Kompleks Turystyczny „U Jawora” s.c.
II WYRÓŻNIENIE – Twaróg hajnowski półtłusty „Klinek” zgłoszony przez Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Hajnówce
Zwycięzca plebiscytu internetowego – Piwo Łomża Export

POMYSŁ
POMYSŁ ROKU 2006 – Podlaska Biblioteka Cyfrowa  zgłoszona przez: Biblioteka Uniwersytecka im. Jerzego Giedroycia w Białymstoku, Biblioteka Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku, Biblioteka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie Filia w Białymstoku, Biblioteka Politechniki Białostockiej, , Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego, Biblioteka Główna Akademii Medycznej w Białymstoku, Archiwum Państwowe w Białymstoku
I WYRÓŻNIENIE – Szlak Ekumeniczny zgłoszony przez Nadleśnictwo Krynki
II WYRÓŻNIENIE – Muzeum Przyrodniczo-Leśne Białowieskiego Parku Narodowego im. Prof. Jana Miklaszewskiego zgłoszone przez Białowieski Park Narodowy
Zwycięzca plebiscytu internetowego – Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki zgłoszony przez Politechnikę Bialostocką

MIEJSCE
MIEJSCE ROKU 2006 – Muzeum Ikon w Supraślu zgłoszone przez Muzeum Podlaskie w Białymstoku
I WYRÓŻNIENIE – Skansen Kurpiowski im. Adama Chętnika w Nowogrodzie zgłoszony przez Skansen Kurpiowski im. Adama Chętnika w Nowogrodzie
II WYRÓŻNIENIE – Kruszyniany zgłoszone przez Dżennetę Bogdanowicz
Zwycięzca plebiscytu internetowego – Drohiczyn – historyczna stolica Podlasia

************************************************

Edycja 2005

SMAK
SMAK ROKU 2005 – Kołduny Tatarskie zgłoszone przez Dżennetę Bogdanowicz
I WYRÓŻNIENIE – Chleb żarnowy zgłoszony przez Gospodarstwo Agroturystyczne „Młynareczka” w Malewiczach Górnych
II WYRÓŻNIENIE – Nalewka „Biebrznięta” zgłoszona przez Halinę

POMYSŁ
POMYSŁ ROKU 2005 – Seria ciągników rolniczych zgłoszonych przez PRONAR Sp. z o. o.
I WYRÓŻNIENIE – SILVARIU ogród leśny Puszczy Knyszyńskiej zgłoszony przez Nadleśnictwo Krynki
II WYRÓŻNIENIE – „Na Podlasie po zdrowie” zgłoszony przez Ośrodek wczasowo-rehabilitacyjny SOSENKA
Zwycięzca plebiscytu internetowego – portal internetowy BialystokOnline zgłoszony przez CMG – Creative Marketing Group

MIEJSCE
MIEJSCE ROKU 2005 – Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka w Ciechanowcu
I WYRÓŻNIENIE – Klasztor nad Wigrami
II WYRÓŻNIENIE – Twierdza Osowiec
Zwycięzca plebiscytu internetowego – Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka w Ciechanowcu

************************************************

Edycja 2004

SMAK
SMAK ROKU 2004 – Ser swojski koryciński zgłoszony przez Krystynę i Andrzeja Łukaszuk
I WYRÓŻNIENIE – Pierekaczewnik zgłoszony przez Dżennetę Bogdanowicz
II WYRÓŻNIENIE – Marka piwa „Żubr” zgłoszona przez Kampanię Piwowarską S.A. Browar Dojlidy
Zwycięzca plebiscytu internetowego – Sękacz suwalski zgłoszony przez Firmę Piekarniczo-Cukierniczą „Janza”

POMYSŁ
POMYSŁ ROKU 2004 – V Podlaska Biesiada Miodowa – Kurowo 2004
I WYRÓŻNIENIE – mamucia Dolina zgłoszony przez K. Ramotowską i M. Dąbrowskiego
II WYRÓŻNIENIE – Młodzieżowe Centrum „Skatepark” zgłoszony przez Fundację B.I.E.D.A. – o / Białystok
Zwycięzca plebiscytu internetowego – prawosławny Serwis Fotograficzny „Orthodox” zgłoszony przez Mariusza Nikiciuka

MIEJSCE
MIEJSCE ROKU 2004 – Biebrzański Park Narodowy
I WYRÓŻNIENIE – Europejska Wieś Bociania w Pentowie zgłoszona przez B. Toczyłowskiego
II WYRÓŻNIENIE – Sala koncertowa Opery i Filharmonii Podlaskiej
Zwycięzca plebiscytu internetowego – Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych Dni Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

facebook