Dodana: 30 wrzesień 2012 07:59

Zmodyfikowana: 30 wrzesień 2012 07:59

Historyczny remis Jagiellonii w Szczecinie

Remisem 1:1 zakończyło się wyjazdowe spotkanie Jagiellonii Białystok z Pogonią Szczecin. Bramki padły dopiero w drugiej połowie.

To pierwszy remis w historii meczów obu drużyn.

W pierwszej połowie obie drużyny stworzyły sobie dużo sytuacji podbramkowych, jednak żadna z nich nie zakończyła się zdobyciem bramki.

Pogoń Szczecin najgroźniejszą miała w 24 minucie. Po nieporozumieniu białostockich obrońców do piłki doskoczył Akahoshi, który z 25 metrów silnie strzelił na bramkę Jagiellonii. Z wielkimi problemami Jakub Słowik wybił piłkę nad poprzeczkę.

Jagiellonia natychmiast odpowiedziała groźnym atakiem. Zza linii pola karnego uderzał Dawid Plizga, którego strzał z trudem obronił. Jeszcze lepszą sytuację Plizga miał w 31 minucie. Z odległości 16 metrów popisał się potężnym strzałem delikatnie ponad bramką.

Po pierwszej połowie zasłużony remis. Druga połowa źle się rozpoczęła dla białostoczan. W 56 minucie bramkę dla Pogoni strzałem z bliskiej odległości zdobył Akahoshi.

W 88 minucie Jagiellonia doprowadziła do wyrównania. Po wspólnej akcji Grzyba, Tarnowskiego i Dzalamidze, ten ostatni zdobył bramkę uderzeniem głową.

Kolejny mecz ligowy Jagiellonia zagra z gdańską Lechią w poniedziałek 8 października. A wcześniej bo 3 października Jagiellonia zagra również z Lechią Gdańsk, ale w ramach rozgrywek Pucharu Polski. (wsz/wsz)