Dodana: 19 luty 2019 14:36

Zmodyfikowana: 19 luty 2019 14:36

Zaprojektuj znaczek pocztowy poświęcony sadom

Fundacja Banku Ochrony Środowiska i Poczta Polska organizują trzecią już edycję konkursu na znaczek pocztowy „Świat oczami młodych”. Mogą w nim wziąć udział dzieci i młodzież ze szkół i domów kultury.

Ilustracja do artykułu jablko-pixabay.jpg

Trzecia odsłona konkursu odbywa się pod hasłem „Przywróćmy tradycyjne sady”. Poświęcona jest ratowaniu starych odmian drzew owocowych, a tym samym zwiększeniu bioróżnorodności polskiej przyrody. Projekty znaczków powinny nawiązywać do tematyki sadów ze starymi odmianami drzew owocowych, uprawianych metodą ekologiczną.

Konkurs jest skierowany do dzieci i młodzieży (10-19 lat) ze szkół i domów kultury. Trzy najlepsze prace, nazwiska ich autorów oraz nazwy placówek, z których pochodzą  - znajdą się na znaczkach okolicznościowych, które zostaną wprowadzone do obiegu jesienią 2019 r.

Tegoroczna odsłona konkursu jest również wsparciem dla innego projektu Fundacji BOŚ pn. : „Tradycyjny Sad”, w którym szkoły mogą się ubiegać o granty na założenie mini sadu z tradycyjnymi odmianami grusz. Szczegóły na: tradycyjnysad.pl – zgłoszenia do 28 lutego br.

Szczegóły konkursu na znaczek:

www.oczamimlodych.pl

 

fot.pixabay

facebook