Dodana: 21 marzec 2018 12:44

Zmodyfikowana: 21 marzec 2018 12:44

V powiatowy konkurs fotograficzny „Miejsca pamięci, walki i męczeństwa narodu polskiego – bohaterowie Naszej Ziemi”

Jeśli jesteś pasjonatem fotografowania oraz chcesz przeżyć fascynującą lekcję historii i odnaleźć piękno w powadze miejsc pamięci, weź udział w V Powiatowym Konkursie Fotograficznym „Miejsca pamięci, walki i męczeństwa narodu polskiego – bohaterowie naszej Ziemi”. Prace można nadsyłać do 16 kwietnia br.

Ilustracja do artykułu LOGO 2018_V EDYCJA 2_JS@JS.JPG

Organizatorem  konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 2 i. W. Broniewskiego w Łomży, a jego koordynatorami nauczyciele - Jacek Sokołowski, Bożena Danowska i Jadwiga Sosnowska. Jak podkreślają, celem konkursu jest odkrywanie i dokumentowanie miejsc mało znanych, znajdujących się z dala od głównych szlaków turystycznych i historycznych.

- Liczymy na to, że uczestnicy w poszukiwaniach tematów odkryją i udokumentują te zapomniane  miejsca, w których historia naszego narodu pisana była męczeńską krwią bohaterów – podkreślają.  

Konkurs wpisuje się w jubileusz 100-lecia  odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 600-lecia nadania praw miejskich Łomży. Jego celem jest m.in.  propagowanie, szczególnie wśród dzieci i młodzieży, sztuki fotografowania, jako jednej z form artystycznego wyrazu, a jednocześnie jednego z najlepszych środków komunikacji międzyludzkiej.

Konkurs jest skierowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów powiatu łomżyńskiego.

- Serdecznie zapraszamy do udziału w Konkursie uczniów szkół podstawowych i gimnazjów powiatu łomżyńskiego.

 

Regulamin Konkursu w załączeniu a także na stronie internetowej www.sp2.lomza.pl 

 

(http://sp2.lomza.pl/v-powiatowy-konkurs-fotograficzny/) 

facebook