Dodana: 4 lipiec 2017 08:05

Zmodyfikowana: 4 lipiec 2017 08:06

Łomża. Anna Sianko zwyciężczynią XIV Konkursu im. Senatora dr Jana Stypuły

Anna Sianko, „świeżo upieczony” technik weterynarii, okazała się najlepsza spośród trzech absolwentek Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży w Konkursie im. dr nauk weterynaryjnych Jana Stypuły, Senatora Ziemi Łomżyńskiej.

Ilustracja do artykułu styp16.jpg

Podopieczna Marcina Sielawy zaprezentowała pracę pt. „Okrężnica jako jedno z miejsc predylekcyjnych w schorzeniach morzyskowych koni”. Następnie odpowiadała na pytania komisji uczelnianej dotyczące anatomii i fizjologii konia oraz specyfiki badań przeprowadzanych w przypadku kolki u koni. Nagrodą, którą zdobyła Ania, jest indeks na I rok Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie.

Do konkursu przez cały rok szkolny przygotowywały się również: Angelika Alboszta - tytuł pracy konkursowej: „Ochwat u koni” (opiekun: mgr inż. Elżbieta Bałazy ) oraz Adela Kulmaczewska - tytuł pracy konkursowej: „Toksokaroza niebezpieczna choroba odzwierzęca” (opiekun: lek wet. Maria Szarowska).           

 Jury przewodniczyła dyrektor Bogumiła Olbryś, a towarzyszyli jej profesor Marta Kupczyńska i profesor Marek Galanty.Olbryś podkreśliła, że jest dumna ze swych absolwentek, iż tak godnie reprezentują szkołę. Życzyła im również powodzenia w przyszłych planach.

Radości z sukcesu Anny Sianko nie kryła także wychowawczyni - wicedyrektor Sylwia Ewelina Makowska. „Uczennica już od pierwszej klasy dała się poznać jako zapalona obrończyni zwierząt. Chętnie angażowała się we wszelkie akcje charytatywne w WECIE. Została również członkiem Stowarzyszenia Wszystkie Zwierzęta Duże i Małe utworzonego przy ZSW i O Nr 7 w Łomży.”

XIV Konkurs im. dr nauk weterynaryjnych J. Stypuły przeszedł już do historii. Czternasty indeks znalazł swego właściciela, a od września nowi konkursowicze rozpoczną żmudną, ale jakże ciekawą pracę i wyścig o swoje miejsce na SGGW.

facebook