Dodana: 20 listopad 2014 13:48

Zmodyfikowana: 20 listopad 2014 13:48

Trwa konkurs dziennikarski dla studentów „W poszukiwaniu Natury 2000”

Budowanie świadomości ekologicznej oraz zachęcenie młodych ludzi do pogłębiania wiedzy na temat obszarów Natura 2000 w Polsce to główne cele konkursu dziennikarskiego dla studentów. Konkurs „W poszukiwaniu Natury 2000” jest kolejnym działaniem w ramach kampanii „Poznaj swoją Naturę”, organizowanej przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska.

Konkurs skierowany jest w szczególności do studentów dziennikarstwa oraz nauk przyrodniczych. Zgłosić pracę może jednak każdy, kto interesuje się ochroną przyrody i chciałby sprawdzić swój warsztat pisarski – jedynym warunkiem jest studiowanie na uczelni wyższej.

„Konkurs ma zainspirować przyszłych dziennikarzy do podejmowania w swojej pracy tematów związanych z Europejską Siecią Ekologiczną Natura 2000 i z ochroną zagrożonych w skali Europy gatunków i siedlisk.

- Chcielibyśmy, aby materiały, które powstaną pogłębiły wiedzę Polaków na temat samych obszarów Natura 2000 i jednocześnie przekonały ich do docenienia piękna oraz wyjątkowości polskiej przyrody – mówi Agnieszka Zdanowska, Naczelnik Wydziału ds. Projektów i Krajowej Sieci: „Środowisko dla Rozwoju” w Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. - Swoje prace mogą przesyłać studenci kierunków przyrodniczych, dzieląc się swoją wiedzą na temat zagrożonych wyginięciem gatunków roślin i zwierząt oraz wszyscy studenci eko-pasjonaci mający lekkie pióro i chcący zarazić innych swoją pasją odkrywania piękna rodzimej przyrody.„ – dodaje.

Zadaniem konkursowym jest przygotowanie materiału promującego ideę ochrony środowiska w ramach  Europejskiej Sieci Ekologicznej Natura 2000. Artykuły powinny zawierać od 3 do 5 tysięcy znaków ze spacjami, natomiast materiał audiowizualny powinien trwać maksymalnie 5 minut.

Prace można zgłaszać do 30 listopada 2014 r. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na grudzień 2014 r. Zwycięskie prace zostaną wyłonione przez Komisję Konkursową, w skład której wchodzą m.in. przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Na autorów najlepszych prac czekają nagrody pieniężne.

Szczegóły dotyczące projektu oraz samego konkursu dostępne są na stronie www.poznajnature.pl oraz portalu Facebook: www.facebook.com/poznajnature.

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook