Dodana: 5 październik 2017 08:06

Zmodyfikowana: 5 październik 2017 08:34

Jak chronić swoje dane osobowe? - konsultacje z ekspertami

Telemarketerzy natarczywie namawiają Cię do zakupów. Wypożyczasz sprzęt i proszą Cię o pozostawienie dowodu osobistego w zastaw. Będąc w takich sytuacjach nie wiesz, jak zareagować? Czy na pewno musisz się na to zgadzać? Na te i inne pytania uzyskasz odpowiedź już 5 października w Białymstoku.

Ilustracja do artykułu internet-1952019_960_720.jpg

W czwartek (5 października) każdy, kto ma wątpliwości dotyczące ochrony swoich danych osobowych, może przyjść na konsultacje z ekspertami Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. To okazja do poznania swoich praw i skutecznej ochrony przed kradzieżą tożsamości. Konsultacje z białostoczanami odbędą się w pokoju nr 3 na parterze budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Słonimskiej 1. Punkt konsultacyjny będzie otwarty w godz. 12.30-14.30.

Osoby zainteresowane nowym prawem ochrony danych osobowych dowiedzą się, jak skutecznie bronić informacji o sobie. Uzyskają odpowiedź na pytania, kto i kiedy może żądać kopii dokumentu tożsamości, na czym polega prawo do przenoszenia danych, jak obronić się przed niechcianym telemarketingiem, o czym powinien poinformować podmiot zbierający i wykorzystujący dane osobowe. Dzięki pomocy ekspertów mieszkańcy Białegostoku będą mogli zdobyć niezbędną wiedzę i czuć się bezpieczniej.

źródło: UM Białystok

facebook