Dodana: 14 maj 2018 12:48

Zmodyfikowana: 14 maj 2018 12:48

"Podróż w ciemności" w Bielskim Domu Kultury

Teatr Czrevo serdecznie zaprasza na spektakl dla dzieci "Podróż w ciemności", w wykonaniu Sutarath Sinnong - artystki z Tajlandii. To opowieść o podróży przez krainę marzeń sennych w towarzystwie tajemniczego gościa- Łapacza Snów. Po przedstawieniu odbędą się warsztaty cieniowe prowadzone przez Sutarath Sinnong. Wydarzenie odbędzie się 15 maja br. w Bielskim Domu Kultury (Bielsk Podlaski). Początek o 17.00. WSTĘP WOLNY!

Ilustracja do artykułu Teatr Cieni (4).jpg

Spektakl "Podróż w ciemności" jest częścią projektu edukacyjnego, prowadzonego przez Fundację Teatr Czrevo przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku. W ramach projektu będą realizowane również warsztaty teatralne dla młodzieży z bielskich szkół średnich - prowadzone przez Joannę Troc.

Sutarath Sinnong pochodzi z Tajlandii. W 2012 roku założyła teatr Home Made Puppet, który specjalizuje się w technice teatru cieni. Spektakle, które tworzy są pełne spokoju, niemal medytacyjne, towarzyszy im piękna muzyka. Artystka pozwala przy tym widzom obserwować swój warsztat, nie chowając się za ekranem ale usadawiając się pomiędzy widzem a rzucanymi cieniami.

 

Sutarath Sinnong przyjechała do Polski na zaproszenie warszawskiego teatru lalkowego "Bajka". Teatrem kieruje Magda Dulny - absolwentka Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, aktorka Teatru Powszechnego w Radomiu, obecnie kierownik niezależnej sceny lalkowej "Bajka". W 2016 roku Magda brała udział w międzynarodowych warsztatach lalkowych na Tajwanie, gdzie poznała Sutarath Sinnong z Tajlandii. Postanowiły kontynuować współpracę nad wspólnym spektaklem i dlatego spotkały się ponownie w Polsce. Premiera polsko-tajskiego projektu lalkowego planowana jest na czerwiec 2018.

 

facebook