Dodana: 30 maj 2018 11:44

Zmodyfikowana: 30 maj 2018 11:44

Młodzież z Pracowni Plastycznej łomżyńskiego MDK-DŚT doceniona w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym

Maja Przestrzelska i Maja Męczkowska z Młodzieżowego Domu Kultury Domu Środowisk Twórczych w Łomży zdobyły laury w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Ja, Ty, My – Obywatele Europy”. I Nagrodę przyznano Mai Przestrzelskiej za pracę przedstawiającą cerkiew w Supraślu, a Maja Męczkowska otrzymała wyróżnienie za linoryt pt. „Polski rycerz”.

Ilustracja do artykułu Maja-Przestrzelska.jpg

„Ja, Ty, My – Obywatele Europy” to Ogólnopolski Konkurs Plastyczny cyklicznie organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Katowicach.  W tym roku tematem była „Pocztówka z Polski”. Konkurs zakładał wprowadzenie uczestników w obszar wspólnego europejskiego dziedzictwa kultury, przestrzeni społecznej i obywatelskiej w myśl hasła „Każdy inny – wszyscy równi”.
Organizatorzy poprzez konkurs namawiają do samodzielnego myślenia niezbędnego do twórczego odbioru i kreowania otaczającego świata. Uczestnicy konkursu mieli wykazać się wiedzą na temat swojego regionu i kraju a w swoich pracach pokazać wartości ze swojej kultury mieszkańcom Europy.

Na konkurs przysłano 786 prac ze 130 placówek oświatowych z całej Polski

Nagrodzone prace zostaną wydrukowane i wysłane do instytucji europejskich z informacją o przypadającej w 2018 roku 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

źródło: MDK-DŚT w Łomży

facebook