Dodana: 29 marzec 2016 08:13

Zmodyfikowana: 29 marzec 2016 08:13

Czy miejskie skrzaty potrzebują zieleni?

Zazwyczaj mamy w domu co najmniej jedną roślinę w doniczce. Zaspokajamy w ten sposób naturalną potrzebę kontaktu z przyrodą. Czasami hodujemy tylko rzeżuchę na kanapki, innym razem botaniczną odmianę storczyka. Tak, czy inaczej jest to kontakt z żywą rośliną, istotny w naszym życiu. Gdy za oknem szaruga, a niskie temperatury i mała ilość słońca nie sprzyjają pobudzeniu natury do wzrostu czujemy, że brak nam zieleni. Może nie tylko nam? Czy skrzaty mieszkające w mieście też mogą jej potrzebować? Galeria Arsenał zaprasza dzieci w wieku 4-8 lat wraz z rodzicami, na jednodniowe warsztaty – Ogród dla Skrzatów.

Ilustracja do artykułu summer-779385_960_720.jpg


Podczas zajęć uczestnicy  stworzą kompozycje land art w mikroskali. Porozmawiają  o sztuce ziemi i artystach, którzy się nią zajmują, a także o zieleni w mieście i partyzantce ogrodniczej.

Stworzone podczas zajęć mikroogrody uczestnicy zabiorą do domu, aby obserwować rozwój roślin.

- Uruchomimy więc naszą wyobraźnię i zatroszczymy się o istoty mniejsze od nas, o skrzaty. Zastanowimy się wspólnie, czy te małe chochliki zechciałyby zamieszkać w przygotowanym przez nas, specjalnie dla nich, ogrodzie. Podyskutujemy o tym, co powinno się w nim znaleźć i dlaczego. Zapraszamy po dużą dawkę wiosennej inspiracji !!! – zachęcają organizatorzy


Warsztaty poprowadzą Justyna Kołodko-Bietkał oraz Izabela Liżewska.

2 kwietnia (sobota), godz. 11:00-13:00

Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2, Białystok

Wstęp wolny. Obowiązują zapisy.

Zgłoszenia przyjmowane są  pod adresem: j.bietkal@galeria-arsenal.pl.
Warunkiem wpisania na listę uczestników jest otrzymanie z Galerii Arsenał maila zwrotnego z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia.
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń.

 

 

Justyna Kołodko-Bietkał - kulturoznawca i socjolog, w Galerii Arsenał pracuje od 2010 r., gdzie współtworzy program edukacyjny Plac Zabaw Arsenał; opiekun wystaw. W 2011 uruchomiła w Galerii Arsenał stałą ofertę warsztatową dla grup zorganizowanych. Prowadzi warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Od 2015 roku zaangażowana w udostępnianie kultury i sztuki dla osób niepełnosprawnych. Mama małego Franka i fanka natury.

 

Izabela Liżewska - studiuje w Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie; w Pierwszej Pracowni Interdyscyplinarnej prof. Zbigniewa Bajka na Wydziale Malarstwa, rok V. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, wideo, fotografią i tkaniną artystyczną. Tworzy instalacje, obiekty i animacje. Jest organizatorką wielu wystaw i projektów artystycznych. W 2014 roku otrzymała Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia w twórczości artystycznej. Stypendystka Marszałka Województwa Małopolskiego Sapere Auso 2015/2016.

 

 fot.:pixabay

 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook