Dodana: 25 luty 2018 18:34

Zmodyfikowana: 25 luty 2018 18:34

Znakomita postawa lekkoatletów suwalskiej Hańczy na Halowych Mistrzostwach Województwa Podlaskiego Młodzików

Worek medali, bo aż jedenaście zdobyła dwunastoosobowa ekipa z Lekkoatletycznego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Hańcza" Suwałki na zawodach w Białymstoku, które odbyły się w sobotę 24 lutego.

Ilustracja do artykułu DSC_0510.JPG

Suwalczanie ywalczyli trzy złote, sześć srebrnych i dwa brązowe medale, padło również wiele rekordów życiowych, co napawa optymizmem przed sezonem letnim.

Halowym Mistrzem Województwa został Kornel Rybacki, który uzyskał rewelacyjny czas na 60m ppł- 8.74 sek. Pokonanie poprzeczki w skoku wzwyż na wysokości  160cm zapewniło Kornelowi drugie miejsce. Po zaciętej walce w biegu na 60m, Mistrzem Województwa został Patryk Makowski, który uzyskał 7.53 sek. w finale i wygrał ze swoim klubowym kolegą Adamem Leśniewskim  7.59 sek.- dało Adamowi srebrny medal. Trzeci złoty medal dla klubu wywalczyła w skoku wzwyż  Julia Dorochowicz, z wynikiem 145cm, na drugim miejscu z takim samym wynikiem uplasowała się Wiktoria Miłowicka.

Pozostali medaliści: Staniewicz Gabriela- II miejsce 60m ppł-9.95s, III miejsce w biegu na 60m-8.47, Kapla Anna- II miejsce w skoku w dal- 4.95m, Gulbierz Paweł- II miejsce 60m ppł- 9.67s, Strzyżewska Inez- III miejsce 60m ppł-10.53s  .

Pozostałe wyniki: Sawicka Julia- 60m-9.09s, skok w dal-4.50, pchnięcie kulą-8.0m, Strzyżewska Inez-60m-9.09s Miłowicka Wiktoria- 60m ppł-10.70; Kapla Ania-60mppł-10.46, 60m-8.55; Więcko Wiktoria- 60m-9.43, skok wzwyż-135cm; Gulbierz  Paweł-60m-7.92; Adam Leśniewski- skok wzwyż-155cm Taraszkiewicz Bartosz- 60m- 8.35.

W trakcie Mistrzostw odbył się mityng, gdzie wystartowali starsi zawodnicy "Hańczy" - Emilia Michałowska, Strzyżewska Zuzanna, Romatowska Anna, Brankiewicz Kamil i Maciej Pietras.