Dodana: 18 kwiecień 2016 11:26

Zmodyfikowana: 18 kwiecień 2016 11:26

Zawodniczka Dojlid srebrną medalistką Młodzieżowych Mistrzostw Polski

W miniony weekend najlepsi młodzieżowcy w kraju (zawodnicy z rocznika 1995 i młodsi) rywalizowali na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. Największy sukces z grona przedstawicieli klubu Dojlidy Białystok odniosła Marta Lis, która w grze podwójnej kobiet wywalczyła srebrny medal.

W grze indywidualnej bardzo wysokie miejsce 5-8 wywalczył Krzysztof Włóczko, który tym samym powtórzył swój ubiegłoroczny wynik. Z dobrej strony zaprezentowała się także Marta Lis, która bez problemów awansowała, aż do czołowej szesnastki zawodów, jednak z powodu później gry od tyłu uplasowała się ostatecznie w przedziale 17-24. Nieco niższą lokatę wywalczyła Patrycja Kostro, która zakończyła swój udział w zawodach na miejscu 25-32.  W grze podwójnej największy sukces odniosła Lis, która w parze z Ada Jończyk wywalczyły drugie miejsce. W meczu finałowym uległy duetowi Falarz/Kiedrowska 3:1. W grze deblowej wystąpiła jeszcze Patrycja Kostro w parze z Magdaleną Wysocką oraz Krzysztof Włóczko z Adamem Doszem. Obie pary swój udział w rozgrywkach zakończyły na fazie 1/8. W grze mieszanej na drugiej rundzie swój udział zakończyła para Włóczko/Lis. W pierwszej rundzie odpadła natomiast Kostro, która wystąpiła w deblu wraz z Abragimowiczem. W klasyfikacji końcowej kategorii kobiet pierwsze miejsce wywalczyła Natalia Bajor (KU AZS UE Wrocław), która wyprzedziła: Sandrę Wabik (KU AZS UE Wrocław), Aleksandrę Falarz (KS BRONOWIANKA Kraków) oraz Adę Jończyk (KU AZS UE Wrocław). Wśród mężczyzn natomiast wyższość Marka Badowskiego (AZS AWFiS Gdańsk) musieli uznać sklasyfikowani na kolejnych miejscach: Patryk Zatówka (ASTS OLIMPIA-UNIA Grudziądz), Adrian Więcek (MLKS OSTRÓDZIANKA Ostróda) i Michał Bańkosz (LKS ODRA Głoska). W turniejach gry podwójnej triumfowały Aleksandra Falarz (KS BRONOWIANKA Kraków) w parze z Joanną Kiedrowską (UKS CHROBRY Międzyzdroje), a także Marka Badowskiego (KS AZS AWFiS Gdańsk) w duecie z Michałem Bańkoszem (LKS ODRA Głoska). Najlepsi w turnieju par mieszanych okazali się natomiast Paulina Knyszewska (KS BRONOWIANKA Kraków) i Patryk Zatówka (ASTS OLIMPIA-UNIA Grudziądz).

na zdjęciu: najlepsze zawodniczki w grze podwójnej kobiet (trzecia od lewej Marta Lis), fot. Chrobry Międzyzdroje