Dodana: 7 czerwiec 2016 11:54

Zmodyfikowana: 7 czerwiec 2016 12:04

XXV Półmaraton Mleczny. Kenijczyk wygrał bieg i krowę

W minioną niedziele odbył się XXV Półmaraton Mleczny. Główny bieg półmaratonu miał miejsce w Korycinie. Zwyciężył Kenijczyk - Kimaiyo Hillary Kiptum Maiyo - trenujący na Węgrzech. Tym samym wygrał główna nagrodę - krowę.

Bieg główny - odbył się w Korycinie

W zawodach uczestniczyło 87 osób, w tym 10 niepełnosprawnych.  Zwyciężył Kenijczyk - Kimaiyo Hillary Kiptum Maiyo - trenujący na Węgrzech. Czas 1:08.00 (gorszy od rekordu trasy o około dwie minuty). Szczęśliwy zwycięzca i nowy właściciel krowy – Lalki postanowił nie zabierać zwierzęcia do domu i zamiast niej wybrał ekwiwalent pieniężny.

W kategorii kobiet także zwyciężyła kenijska zawodniczka - Barsosio Jepngetich Stellah.

W kategorii wózków zwyciężył - Graczyk Artur z czasem 36:51 bijąc dotychczasowy rekord trasy o jedną sekundę.

Zawodom towarzyszył piknik dla dzieci i młodzieży z licznymi atrakcjami, m. in. nauką wędkowania, czy też zabawami z animatorem.

Biegi towarzyszące dzieci i młodzieży – odbyły się w Janowie – wyniki w załączniku.

***

Półmaraton jest imprezą cykliczną o zasięgu międzynarodowym. Jest bardzo dobrze oceniany przez uczestników i środowisko sportowe w kraju. Impreza jest wpisana do kalendarza Polskiego Stowarzyszenia Biegowego i objęta reklamą serwisu internetowego „Maratony Polskie”. Półmaraton promuje nasz region w całym kraju i za granicą.

Półmaraton angażuje środowiska sportowe z kraju, placówki oświatowe głównie województwa podlaskiego oraz uczestników z Litwy, Ukrainy i Białorusi jak również środowiska lokalne obu gmin Korycina i Janowa. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Biegowi głównemu towarzyszą zintegrowane, masowe biegi uliczne dzieci i młodzieży w ośmiu kategoriach wiekowych od przedszkola po gimnazjum, które odbywają się w Janowie.