Dodana: 21 czerwiec 2016 12:42

Zmodyfikowana: 21 czerwiec 2016 12:42

XVIII Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Juniorek i Juniorów w szachach

W dniach 17-19 czerwca 2016 roku w Powiatowym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Supraślu zostały rozegrane XVIII Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Juniorek i Juniorów do 18 lat w szachach. Uroczystego otwarcia dokonała Pani Jadwiga Szczypiń – Podlaski Kurator Oświaty, która już po wygłoszeniu kilku zdań zjednała sobie sympatię dzieci, młodzieży i dorosłych.

Rozgrywki zostały przeprowadzone w oddzielnych grupach dziewcząt i chłopców systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund lub kołowym odpowiednio do liczby graczy. Wystartowało 194 zawodników, w tym 69 dziewcząt. Reprezentowali 8 klubów z województwa podlaskiego: Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Stoczek 45 Białystok (62 osoby), Klub Szachowy Hańcza Suwałki (37), Młodzieżowy Dom Kultury Białystok (20), Akademia Sportów Umysłowych Sokółka (15), Uczniowski Międzyszkolny Klub Szachowy Jaćwież Suwałki (15), Ludowy Uczniowski Klub Szachowy Orient Sokółka (13), Klub Szachowy Maraton Łomża (10) i UKS Żak Łomża (3). Wystąpiło też 19 zawodników niezrzeszonych.

Zwycięzcy poszczególnych grup zdobyli tytuły Mistrzów Województwa i puchary. Zawodnicy, którzy zajęli miejsca I-III w grupach otrzymali medale i premie pieniężne. Wszystkim uczestnikom wręczono pamiątkowe dyplomy i czasopisma szachowe. Kluby, które w klasyfikacji drużynowej zajęły miejsca I-III, otrzymały puchary i dyplomy.

Mistrzostwa Województwa zorganizował Podlaski Związek Szachowy z siedzibą w Białymstoku we współpracy z Podlaską Federacją Sportu. Sędzią głównym był Prezes Podlaskiego Związku Szachowego - Leszek Zega.