Dodana: 16 wrzesień 2018 08:46

Zmodyfikowana: 16 wrzesień 2018 08:46

Weekend pod znakiem wyścigów kolarskich w powiecie sokólskim

XXXVII Międzynarodowy Memoriał im. Stanisława Kirpszy w Sokółce i XIII Kryterium Uliczne im. Józefa Gościły w Dąbrowie Białostockiej to kolarskie imprezy, które odbywają się w trwający weekend (15-16 września).

Ilustracja do artykułu 13koalrski (1).jpg

Memoriał im. Stanisława Kiepszy w Sokółce to wyścig, który gromadzi najlepszych młodych kolarzy z Polski, ale też z Białorusi i Rosji. Co roku miasto odwiedzają zawodnicy, którzy później święcą triumfy na imprezach międzynarodowych. Tak było w zeszłym roku, gdy zawodnicy z Białorusi, dwa tygodnie po ściganiu w Sokółce, pojechali na światowy czempionat.

Start i meta wyścigu będą ulokowane na Osiedlu Zielonym (przy Zespole Szkół Ogólnokształcących). Kolarze będą ścigali się po pętli prowadzącej do Drahli, przez Bobrowniki, Starą Kamionkę, Pawełki do Sokółki. W zależności od kategorii wiekowej będzie to 17 do 68 kilometrów.

Oprócz doświadczonych kolarzy w zmaganiach w Sokółce mogą wziąć udział również amatorzy.


Program Memoriału im. Stanisława Kirpszy:

10.00 - czynne biuro wyścigu (Zespół Szkół Ogólnokształcących w Sokółce, ul. Osiedle Zielone 2),

10.30 - 12.00 - przyjmowanie ekip,

12.20 - odprawa techniczna,

12.30 - 12.50 - prezentacja ekip,

13.00 - start wyścigu,

13.00 - Junior, Open Mężczyzn - 4 okrążenia (68 km),

13.05 - Junior Młodszy, Amator 50+, Open Kobiet - 4 okrążenia (68 km),

13.10 - Młodzik, Młodziczka, Juniorka młodsza -  2 okrążenia (34 km), Żak,  Żakini - okrążenie (17 km).

Zapisy będą przyjmowane mailowo na adres skk.sokol@gmail.com. W tytule maila należy wpisać "Zgłoszenia Memoriał Kirpszy 2018 (nazwa klubu lub nazwisko zawodnika )" podając niezbędne dane (imię, nazwisko, rocznik, klub, nr licencji - jeśli dotyczy, nr tel. kierownika ekipy) oraz na miejscu dokonać weryfikacji zgłoszenia.

* * *

Kolejnego dnia (16 września) sportowcy będą ścigać się ulicami Dąbrowy Białostockiej. Tym razem areną zmagań będzie krótka, 1,4-kilometrowa pętla ulicami pl. Kościuszki, Tysiąclecia Państwa Polskiego, Mickiewicza, Wesołą, Obwodową, Kunawina, pl. Kościuszki. Będzie do pokonania od 5 do 18 okrążeń.


Program Kryterium Ulicznego im. Józefa Gościły:

8.00 - otwarcie biura wyścigu, które mieścić się będzie w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury przy ul. Tysiąclecia Państwa Polskiego 4,

8.00 - 9.30 - przyjmowanie ekip,

9.40 - odprawa,

10.00 - 13.45 - czas trwania wyścigu.

Imprezy patronatem objęli: starosta sokólski, burmistrz Sokółki oraz burmistrz Dąbrowy Białostockiej oraz marszałek województwa podlaskiego.

Organizatorami obu wyścigów są: Starostwo Powiatowe w Sokółce, Urząd Miejski w Sokółce, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce, Dom Kultury w Dąbrowie Białostockiej, Urząd Miejski w Dąbrowie Białostockiej, Sokólski Klub Kolarski Sokół, Podlaski Okręgowy Związek Kolarski, UKS Feniks Krynki.

Współorganizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

 

Sokólski Klub Kolarski „Sokół”

facebook